♥ Violetta ♥

Moderatori: SubAdministratori, ArtAdministrator, Super Moderator Forum, Moderator FORUM, Trial Moderator/Colaborator Revista

Re: ♥ Violetta ♥

Mesajde Kosminutza12 » Mie Apr 10, 2013 3:54 pm

M`am uitat doar la vreo 2-3 episoade, dar nici alea in intregime. E dragut serialul, dar seamana mult cu Nini.
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Mie Iun 12, 2013 9:14 pm

Deci m`am uitat la reluari cand le`a difuzat si de luni ma uit in fiecare zi la Vio. O iubesc ! :x

Violetta - dragutza, suflet bun, talentata, iubitoare
Leon - dragutz, sensibil, iubitor
Thomas - nehotarat, dragutz, iubitor, naiv
Ludmila - rea, needucata si nu mai zic ... ma enerveaza mult personajul ei ...
Restul nu am prea multe pareri despre ei.
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Mar Iun 18, 2013 9:34 pm

Mi`a placut episodul de astazi, dar m`a enervat mult Thomas. Nu o lasa odata in pace pe Vio ... :mad: Si asta il facea pe Leon gelos si sa`si piarda increderea in ea ... :( Maine se despart ... :cry: Nu vreauuuuu !!! :cry:
Nu inteleg de ce vrea Ludmila sa ii desparta pe Vio si Leon ...

Imagine

Frumoasa mea ! :x :* <3 ♥
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Mie Iun 19, 2013 4:45 pm

Am auzit de ea. Sunt sigura ca dupa ce v`a veni Lara, v`a fi mult mai interesant.

Uitati ce am gasit pe net despre acest serial :
Violetta este o adolescenta
care nu si-a descoperit inca
talentul ei special pentru canto. A mostenit acest talent de la mama ei, o faimoasa cantareata, care murise intr-un tragic accident pe vremea cand Violetta era doar o fetita.
Germán, tatal ei, este un om de mare succes care-si iubeste fiica, chiar daca este sever si foarte protector. Orbit de tristete, el decide sa ascunda Violettei trecutul sau si soarta mamei ei, ingrijorat ca i-ar putea pasi acesteia pe urme.

Dupa accident, s-au mutat amandoi la Madrid si el a crescut-o singura, fara sa ii permita prea mult contactul cu copii de varsta ei.
Germán este constient ca Violetta este o muziciana foarte talentata si o incurajeaza sa ia lectii de pian, dar o tine la distanta de canto si actorie.

Totul se schimba odata cu reintoarcerea lor in tinutul natal, la Buenos Aires. Acolo, Violetta incepe sa ia lectii de pian la "Studio 21", o prestigioasa scoala de muzica. O cunoaste pe Angie, noua ei profesoara si guvernanta, care o ajuta sa-si descopere talentul. Acolo intalneste si alti oameni care o vor insoti pe parcursul procesului de invatare.
Astfel, Violetta ii cunoaste pe Tomás si León, doi baieti cu personalitati opuse, care lupta pentru dragostea ei.

Voi mai pune si despre fiecare personaj in parte cate ceva, dar altadata. :)

Imagine
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Dum Iun 23, 2013 11:14 am

Vine Lena la Studio 21. Nu e ea cea care se va saruta cu Leon ? :confused:

Acum voi pune despre personaje :
Violetta

E o fata inteligenta, plina de viata, dar e si solitara si supraprotejata de tatal ei. Desi nu o stie inca, are o voce unica, mostenita de la mama ei. De la tatal ei a mostenit dragostea pentru carti si o inteligenta superioara. Violetta este spontana si sincera, spunand tot ce gandeste. Ea doar incearca sa isi gaseasca locul in lume.

Cand se reintoarce la Buenos Aires, incepe sa ia lectii private de pian la "Studio 21", o foarte prestigioasa scoala de muzica. Acolo ea va descoperi o noua lume care o va conduce spre destinul ei si povestea trecutului. La inceput, prietenii Violettei cred ca ea este timida, dar in curand, ei ii vor descoperi adevarata personalitate.

Imagine
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Lun Iun 24, 2013 9:12 pm

Mi`a placut mult episodul de azi ! :)

Mi se pare ca in episodul de maine, Leon ii spune Violettei ca nu poate sta fara ea nici macar o clipa ! ♥ ♥ ♥ Ce draguuuuuuutz !!! :x :* <3 ♥ Iar Tomas si Ludmila vor fi impreuna, cred ... :roll: :confunz:
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Mie Iun 26, 2013 9:07 am

Deci serialul acesta devine tot mai interesant !

Deci in sezonul 2 Violetta va fi cu Diego, Tomas va disparea din peisaj, Leon va fi cu Lara si acum si ce ai mai spus si tu, Yuty ??? :0 Mama, cate schimbari !

Apropo, cand va incepe sezonul 2 ? :rolleyes:
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Joi Iun 27, 2013 9:53 am

Ati vazut episodul de ieri ?

Eu da si mi`a placut mult ! :x Mai ales partea in care Violetta intra in clasa aceea de istorie a muzicii si se preface ca e la ora ca sa n`o prinda tatal ei. =))

Sau atunci cand Tomas l`a impins pe Andres fiindca se lua de Violetta. :x Ce draguuuuutz ! ♥ ♥ ♥

In episodul de azi Leon iar devine gelos si ii zice Violettei ca iar alearga dupa Tomas ... :(
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Joi Iun 27, 2013 9:45 pm

Kinderrr scrie:Am uitat sa mentionez ca in sezonul 2 va aparea Bridgit Mender cantand Hurricane.

Pe buneee ??? :0

Deci Vio e chiar confuza ... :roll: Eu zic sa ramana cu Leon si sa uite de Tomas, care tine de trecut, sa nu mai alerge dupa el, asa cum a facut si el ! I`a spus Ludmilei ca Violetta tine de trecut si asa ar trebui sa`i spuna si Vio lui Leon despre Tomas ! Asta`i parerea mea.

Am auzit ca in realitate Martina Stoessel este o rockaritza ... :0 Nu se poate asa ceva !!! :mad: Fetitza aceea dulce, firava, sensibila, gingasa si iubitoare sa fie de fapt o rockaritza si sa aiba un iubit tot rockar si foarte urat ??? Nuuuuuuuuuuuu !!!
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Sâm Iun 29, 2013 8:51 am

Yuty scrie:
Kinderrr scrie:Yeee Pablo s-a intors la studio.

Voua ce melodie din Violetta va place?
Imagine

Mie cel mai mult imi place melodia Voy por ti

Mie imi place mult Te Creo :X

Idem ! :x

Eu luni plec la tara si stau pana vineri si acolo bunicul nu prinde decat TVR`urile, dar am o prietena care sta aproape si care are antena si prinde toate posturile si poate e si ea fana si o rog sa ne uitam impreuna la ea la Violetta.

Mama, saptamna viitoare vine ala, Frederico ( parca :confused: ) si ii afla secretul lui Vio. :0 Deja e foarte interesant ! :x

Deci eu nu mi`l pot imagina pe Leon cu altcineva in afara de Violetta sau singur !!! Nu`mi vine sa cred ca se va saruta si va fi cu urata aia de Lara ...

P. S. : Imi iubesc semnaturaaaaa !!! =))
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde Kosminutza12 » Sâm Iun 29, 2013 9:18 am

Yuty scrie:Kosmii , da ce secret ii va afla Frede .. (cum il cheama =)) ) Violettei ??

Oricum , si eu ma duc la mare ,deci saptamana viitoare nu ma pot uita la Violetta . Adica , naa , sa fim seriosi : Cine sta la mare in camera de hotel sa se uite la TV ? =))

Afla ca tatal ei nu stie ca ea invata la Studio 21 si mi se pare ca o santajeaza cu asta, dar nu stiu sigur.

Exact ! =))

Uitati ce am gasit pe Facebook :
Imagine

Aoleu, deci imi vine sa lesiiiiiiin !!! ♥ Cat de frumosi sunt impreuna si cat de bine le staaaaa ! :x Sunt adorabiliiiiii !!! :* Ce pupic dulce i`a dat ! <3
Wolf Blood ! ♥
Imagine
Kosminutza12
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
Romania

Următorul

Înapoi la Fan Club-uri

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori