va rog un ajutor daca poate cineva

Imagine

Moderatori: SubAdministratori, Super Moderator Forum

Reguli forum
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

va rog un ajutor daca poate cineva

Mesajde yal3 » Mar Oct 18, 2016 1:07 pm

acum cateva luni de pe acelasi calculator am mai facut un cont. evident ca am anuntat iar adminii mi-au spus ca este in regula atata timp cat nu ne votam sau duelam reciproc. zis si facut! in schimb aseara m-am trezit banata pe motiv de multiaccount! cum e posibil asta cand au fost doar doua conturi despre care se stia si mi-au dat voie sa le am pe amandoua. acum ne mintim pe fata sau? si am trimis si mesajul primit de la ei in care specificau acest lucru si tot degeaba. multumesc anticipat !
yal3
Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Drapelul Naţional:
Romania

Re: va rog un ajutor daca poate cineva

Mesajde alysee » Mar Oct 18, 2016 2:17 pm

Înregistrarea multiplă înseamnă înregistrarea a mai mult de un cont de către un jucător. Acest lucru este strict interzis şi sancţiunile pentru încălcarea acestei reguli se aplică indiferent dacă nivelul conturilor este zero sau foarte avansat.

Participanții care folosesc același calculator trebuie să anunțe administratorul imediat după înregistrarea a mai mult de un cont, prin trimiterea unui bilet (Feedback). Jucătorii care nu au anunțat administratorul că folosesc același calculator vor fi pedepsiți. În timpul jocului pe același calculator, jucătorii nu au dreptul să :

să se voteze reciproc;
să se dueleze reciproc;
să asigure orice ajutor conturilor de pe același calculator;
să participe la orice acțiune coordonată de jucătorii de pe același calculator împotriva altor utilizatori;
să intre pe ambele conturi simultan.

Este, de asemenea, considerată înregistrare multiplă crearea unui cont de pe o altă adresă IP, cu scopul de a sprijini în orice mod contul principal, de exemplu, prin votare sau provocare.

Notă: Acestea sunt doar câteva exemple de înregistrare multiplă directă sau indirectă.

Înregistrarea multiplă este pedepsită cu blocarea permanentă a conturilor fără niciun avertisment.

Ai incalcat regulamentul si ai fost pedepsita. Daca consideri ca acest lucru nu este corect, trimite feedback pe joc.
فيAlyseeفي is here.....run!
alysee
SuperModerator
SuperModerator
Senior Membru

Drapelul Naţional:
Italy

Mesajde yal3 » Mar Oct 18, 2016 2:40 pm

da, am trimis deja. si chiar este incorect pentru ca desi aveam doua conturi nu am incalcat regulamentul. se pare ca adminii sunt prea ocupati sa raspunda asa ca nu am cu cine sa discut. dar multumesc pentru raspuns si pentru raport ;)
yal3
Membru

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde yal3 » Mar Oct 18, 2016 2:41 pm

si as dori sa stiu cu ce am incalcat regulamentul. ca am avut doua conturi? da! dar am anuntat si mi-au dat voie..atunci care este incalcarea?
yal3
Membru

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde alysee » Mar Oct 18, 2016 2:56 pm

! alysee scrie:
Incalcare regula: 3.4)Postarea dubla
yal3 scrie:si as dori sa stiu cu ce am incalcat regulamentul. ca am avut doua conturi? da! dar am anuntat si mi-au dat voie..atunci care este incalcarea?

Te rugam sa citesti regulamentul :roll:
Cu placere :p
فيAlyseeفي is here.....run!
alysee
SuperModerator
SuperModerator
Senior Membru

Drapelul Naţional:
Italy

Mesajde Lyly » Vin Iun 02, 2017 5:33 pm

Imagine
Imagine
Lyly
SuperModerator
SuperModerator
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
Romania

Înapoi la Discutii ban joc Fashion Arena

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator