PROBLEME PRIVIND CUMPARAREA DIAMANTELOR SI NEPRIMIREA LOR

Aici raportati existenta problemelor cu plata, fie prin SMS, fie prin transfer bancar, fie prin Paypal.

Moderatori: Super Moderator Forum, SubAdministratori, Moderator FORUM

Re: PROBLEME PRIVIND CUMPARAREA DIAMANTELOR SI NEPRIMIREA L

Mesajde cosmin123 » Mie Feb 06, 2013 12:35 am

Am si eu o problema cu diamantele!Mi s-a intamplat sa comand 300 de diamante si mi s-au dat 800 platind doar 5 euro...mi s-a intamplat asta de doua ori.prima oara am crezut ca am platit fara sa vreau 10 euro dar a doua oara imi parea bug ...sper sa se rezolve asta :))
Imagine
cosmin123
Banat
Veteran Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Drapelul Naţional:
FranceFrance

Mesajde pitikot28 » Joi Iun 06, 2013 2:31 pm

Am o problema mai veche, de vreo 2 saptamanai, cred...tot astept sa primesc diamantele pe care le-am cumparat la ultima oferta cu 40%, nu cea de ieri, ci data anterioara, nici nu mai stiu data exacta... {:)} {:)} {:)}
Sunt pasata de la un moderator/operator la altul, toti spun ca verifica ( ce verifica...habar nu am...) Ideea este ca am ramas cu banii luati de pe paysafecard si fara a mi se da diamantele platite.
Drept urmare voi evita sa mai cumpar, mi se pare tare neserios sistemul, trebuiau sa mi se aduca la cunostinta rezultatul asa zisei cercetari... :blush:
Si sincer, chiar daca am cumparat de bani mai putini de data asta, de regula incarcam cu sume mari....ma pierde jocul de client.... :blush:
Si pe FTV.com am avut probleme, dar in final si-au recunoscut greseala si mi-au virat diamantele chiar cu bonus...
My Lady is ORBITH!!!!
pitikot28
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Krisstyna » Vin Iun 07, 2013 5:51 pm

pitikot28 scrie:Am o problema mai veche, de vreo 2 saptamanai, cred...tot astept sa primesc diamantele pe care le-am cumparat la ultima oferta cu 40%, nu cea de ieri, ci data anterioara, nici nu mai stiu data exacta... {:)} {:)} {:)}

Mai da un feedback cat mai detaliat, cauta datele (ziua/ora cand ai incarcat si ID-ul tranzactiei) in banca din joc la "Profil si suport" apoi "Vizualizare cont" si ce iti mai poti aduce aminte despre aceea cumparare. Iti cer scuze in numele administratiei pentru aceasta problema. :|
Imagine

"I can hear the roar of women’s silence." Thomas Sankara
Krisstyna
SubAdministrator
SubAdministrator
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde pitikot28 » Vin Iun 07, 2013 8:52 pm

Te rog sa ma crezi Krisstina ca am trimis cateva feedabckuri...nu numai unul, zilnic timp de 3/4 zile...deja mi-e lehamite, zau!!! :blush: :blush: Si la feedback si in engleza in partea de diamante
Si din cauza ca se verifica si iar se verifica.... :blush: am tot asteptat, Leia stie ca si ei m/am plans!
Ma rog, suma, de data asta, sa zic a tzepei, nu a fost prea mare, de regula era mai mult, ideea este ca de acum inainte o sa joc simplu si fara investitii materiale, stii cum este cand te frigi cu ciorba sufli si in iaurt... :blush:
Eram bun cumparator dar sa fie corectitudine din ambele parti...
My Lady is ORBITH!!!!
pitikot28
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde pitikot28 » Sâm Iun 15, 2013 3:02 pm

Cu multa multa surprindere, ieri mi-am primit diamantele platite de acum 2-3 saptamani, fara niciun mesaj sau bonus cu privire la asa pierdere de timp:)) Cei de pe .com mi-am dat bonus dublul diamantelor pe care le achitasem, pe .ro, abia le-am primit pe ale mele fara explicatii, fara nimic. Traim in Romanica si ne ocupa tot timpul, nu? :p :mad:
My Lady is ORBITH!!!!
pitikot28
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Angela29 » Lun Sep 09, 2013 5:28 pm

Fetelor,s-ar putea sa va ajute asta:Administratia nu raspunde la mesaje in zile de sarbatori sau zi;le libere etc.
Imagine
Angela29
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Rallu » Lun Sep 09, 2013 7:27 pm

Angela29 scrie:Fetelor,s-ar putea sa va ajute asta:Administratia nu raspunde la mesaje in zile de sarbatori sau zi;le libere etc.

Te-ai trezit si tu sa vorbesti cand problema deja era terminata de luni bune =)) =)) =))
Rallu
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Angela29 » Mie Sep 11, 2013 3:13 pm

am scris la pagina gresita:)
Imagine
Angela29
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Moonlight » Vin Dec 27, 2013 12:21 pm

cosmin123 scrie:Am si eu o problema cu diamantele!Mi s-a intamplat sa comand 300 de diamante si mi s-au dat 800 platind doar 5 euro...mi s-a intamplat asta de doua ori.prima oara am crezut ca am platit fara sa vreau 10 euro dar a doua oara imi parea bug ...sper sa se rezolve asta :))

Eu inca am aceeasi problema si nici nu am un raspuns.Din nou am cumparat diamante,si DIN NOU am avut 800 de diamante cumparate cu 5 euro.Si sa le fie clar celor de la support:A 3-a oara nici nu mai postez caci nu eu ies in pierdere chiar daca asta ar insemna un bug de care sa nu stiu =))
Imagine
Moonlight
Moderator
Moderator
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
IrelandIreland

Mesajde Krisuu » Lun Ian 27, 2014 10:18 am

Am cumparat un pachet pentru achizitionarea de diamante prin SMS pe data de 25.01.2014,in jur de ora 8:40(deoarece era promotie cu 30% reducere) dar nu am primit nimic nici pana acum.Banii,sub forma de credit,au fost insa luati.Dupa ce am trimis mesajul ce continea codul,am primit inapoi de la 7472 un mesaj care imi cerea sa confirm comanda pt serviciul Madmoo trimitad DA la acest numar.In momentul cand am vrut sa raspund cu "DA",mesajul nu s-a putut trimite.In rubrica "PROFIL ŞI SUPORT","Vizualizare cont",nu imi apre comanda,ID tranzacţie,nimic...Va rog frumos sa rezolvati problema.
Krisuu
Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Krisstyna » Mar Ian 28, 2014 2:51 pm

Krisuu esti sigura ca ai trimis codul corect? Verifica mesajul trimis de tine in aceea zi la 7472 (Orange, Vodafone) vezi daca corespunde codul cu cel din banca. :confunz: Daca ai gresit o cifra e posibil sa se fi incarcat alt cont (vei observa ca in banca la codul tau ultimele cifre sunt 398, adica id-ul tau de joc pe versiunea arena modei, care apare si la adresa profilului).
Imagine

"I can hear the roar of women’s silence." Thomas Sankara
Krisstyna
SubAdministrator
SubAdministrator
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Krisuu » Mie Ian 29, 2014 7:27 pm

Da,am trimis codul corect,m-am verificat si acum,doar ca am trimis mesajul la 74720.Poate fi asta o problema?Totusi banii au fost luati si in plus am mai primit mesaj de confirmare de la 74720 in alte dati.
Krisuu
Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Krisuu » Joi Ian 30, 2014 8:04 pm

Chiar nu se poate rezolva problema asta cumva?:(
Krisuu
Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde AAALEXAAANDRAAA » Mar Feb 04, 2014 9:56 pm

Eu sincer am cumparat 15 diamante si nu leam primit pana dupa o saptamana si 3 plangeri la support...la problema mea miau raspuns si au fost intelegatori fiindca apare in baza de date dar poate nu ai cumparat bine ....sincer nu stiu ce sa zic...eu miam primit diamantele si pentru mine sa facut dreptate de multe ori... ce pot zice inafara ca pentru mine cei de la administratie au fost foarte corecti si daca a apparut vreo eroare si nu miam primit diamantele repede cand mi leau dat am primit chair bonus de diamante ca scuze pentru eroarea ce a fost ...eu sper sa se faca dreptate si pentru tine ... asta o sa vedem
AAALEXAAANDRAAA
Membru

Mesajde MariaIoana » Vin Feb 14, 2014 6:42 pm

Bună ziua ! Azi,14.02.2014 am cumpărat ,deoarece primeam dublul diamantelor,40 diamante ( cu oferta 80 ) şi am primit 214 :cool:
Plata am efectuat-o prin SMS,sper să nu fie ceva bug sau...
MariaIoana
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Probleme Plati

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator