Podium saptamanal - Lady popular

Moderatori: SubAdministratori, Moderator FORUM, Super Moderator Forum

Reguli forum
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Podium saptamanal - Lady popular

Mesajde LEIA » Lun Ian 02, 2012 9:13 pm

Asa cum este normal intr-o comunitate de lady, castigatoarele podiumurilor sant in centrul atentiei si mi se pare normal sa fie comentate, laudate sau criticate pentru outfiturile zilnice.
Nu este de ajuns sa dai comentarii sau mesaje zilnic ca sa ajungi pe podium ci trebuie sa ai, macar atat timp cat stai in ''lumina reflectoarelor'', tinute demne de trofeul castigat.

Puteti posta orice tinuta a castigatoarelor cu care se prezinta pe podium si sa o comentati .Printurile cu podiumurile sau tinutele pe care doriti sa le comentati vor fi incarcate printr-un site de incarcat imagini si nu va fi luat link direct din galerie sau de la profilul jucatoarei

In fiecare luna ,editura va acorda doua trofee:

Trofeul Fashion girl si
Trofeul Anti-fashion girl

...asa ca liber la barfa .... :;
Imagine

28.12-04.01.2012
Regulament Podium - Saptamanal :

`Postarea imaginilor cu podiumul se va face de catre colaboratoarea Nadya sau ocazional de catre alt membru al editurii o data pe saptamana , in ziua in care acesta se reseteaza , adica MIERCURI!

`Nu se accepta posturi precum “imi place” sau “e urata”.Trebuie sa dati argumente si la final sa scrieti concluzia "bine imbracata" sau "prost imbracata" pentru fiecare ocupanta de podium!

`Rezultatul de "bine" sau "prost" imbracata se va da calculandu-se voturile pentru fiecare ocupanta de podium.

`Nerespectarea regulamentului duce la ignorarea comentariului!
Ultima oară modificat de Krisstyna pe Dum Iun 23, 2013 9:46 pm, modificat de 7 ori în total.
Motiv: Update nume topic.
Imagine
LEIA
Veteran Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Re: Podium saptamanal

Mesajde Corina » Lun Ian 02, 2012 10:03 pm

Pensy: imi place tinuta , imi place machiajul, imi place freza. Nu prea am ce comenta la tinutele ei. Are gusturi bune:D
Mir3lutzaa: frumoasa si ea. are gusturi bune. nimic de comentat.
Lucrecia13: e o tinuta curcubeu si nu ma atrage. X
Imagine
Corina
Trial Colaborator Revista
Trial Colaborator Revista
Printesa Lady
Printesa Lady

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde lady anca » Lun Ian 02, 2012 10:15 pm

vai de cand doream un topic ca acesta :)) :)
pai pensy si mir3lutzaa...intradevar nici eu nu prea am ce comenta la tinutele lor...superbe intradevar dar mi-ar fi placut mai multa originalitate pe podium :;
lucrecia13..off.. geanta eleganta..jacheta..rochia cu imprimeu de leopard...ciorapii cu trandafirasi..esarfa care nu are nici o treaba..nu stiu multe elemente ce nu se leaga..nu mi se pare o tinuta deloc potrivita pentru podium..
lady anca
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde MaDDieZ » Lun Ian 02, 2012 10:26 pm

Pensy si Mir3lutzaa..avand aceeasi rochita,dar asortata in alt mod,au tinute superbe!
Lucrecia13...hombree si olee..nu vad o boaba de asortare si FARA suparare.x
Imagine
MaDDieZ
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Krissy » Lun Ian 02, 2012 10:54 pm

*Pensy-Imi place mult parul, accesoriile sunt perfect asortate, cu exceptia coronitei.In schimb, nu-mi place culoarea rujului.Partea de sus, capul, pare un pic incarcata, din cauza ca majoritatea accesoriilor sunt mari, si concentrate pe respectiva parte. Nota 8, se poate si mai bine.
*Mir3lutzaa-O incurcatura totala, din punctul meu de vedere.Bijuteriile sunt de toate felurile posibile, de la auriu si negru, pana la argintiu si perle.Alege intre toate 4!Niciodata nu combina auriu cu argintiu, orice ocazie ar fi, oriunde ar fi!Plicul pare mult prea ieftin pentru rochie, iar fata e "plina" de accesorii, pierce-ul si alunita.Nici rujul nu merge perfect, dar vine mai bine ca cel al lui Pensy. Nota 7, putin pentru podium.
*Lucrecia13-Mai are rost sa comentam?Pe langa rochia eleganta, bufanta in partea de sus, care iese prin jacheta rock, a mai trantit si o floare rosie la gat, fix ca un catel facut cadou de Craciun.Ideea nu este proasta, dar prea amestecata.Plicul da in albastru inchis, o nuanta de albastru pe tinuta ajunge, nu trebuie si amestecaturi.Dresurile si manusile, chiar nu isi au locul, decat daca se renunta total la jacheta si "colier".Inelul, din cate vad, este partial sub manusa..Nota 5.50.

Inca ceva, cand toate cele 3 castigatoare ale podiumului au aceeasi tinuta, inseamna o sincronizare perfecta, o prietenie.Cand doar 2 au tinuta la fel, sau asemanatoare, pare copiat :;
Imagine
Krissy
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Re: Re: Podium saptamanal

Mesajde Rodycute » Lun Ian 02, 2012 11:10 pm

Pensy -asortata,machiajul e ok nu am ce comenta imi place!✔
Lucrecia13-prea curcbeu,culori prea multe imbinate putin cam urat... X
Mir3lutzaa-imi place si ea cum sa asortat! nu am ce comenta✔
ImagineImagineImagineImagine
Rodycute
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde rebecapaula » Lun Ian 02, 2012 11:13 pm

Ma bucur ca ideea mea a fost deschisa.Chiar ma ganeam ca in fiecare zii sa fie cu poze, sau de fiecare ata cand se schimba.
...

Locul 1:

*Nu e tinuta e locul 1.
*Apoi accesoriile sunt muuult prea elegante pentru acea rochie.Nu zic rochia este eleganta dar accesoriile pre.Apoi pantofi nu merg.

Locul 2:
*Imi place mai mult locul 2,decat locul 1.
*Aici lafel accesoriile.
*Nu imi place poseta.

Locul 3:
*Doamne,este groaznica ptr Locul 3.De cateva zile doar aceasta tinuta.Nici la o fata de lvl 7 nu vad asa ceva.

In urmare:

Trofeul Fashion girl: Locul 2 -Mir3lutzaa
Trofeul Anti-fashion girl Locul : -Lucrecia
Imagine
rebecapaula
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Elyzona » Lun Ian 02, 2012 11:44 pm

Pensy- tinuta ei imi place, ador mult rochia, dar: nu prea imi place cum se vad pantofii, accesoriile eu zic ca sunt in regula dar cred ca mergea mai bine coronita argintie :)...in rest este destul de bine.

Mir3lutzaa- cum am spus si la Pensy, ador rochita, dar cred ca mergeau alte accesorii, adica sunt de toate felurile, si asta nu prea imi place, cred ca era mai frumos daca folosea bijuteriile dintr-un set, de exemplu acea bratara de la mana imi sare foarte mult in ochii, cand vreau sa ma uit la ea, ochii imi cad la bratara, nu prea imi place iar plicul, hmm...asa si asa, se potriveste cu rochia dar parca tot nu e ceva in neregula.

Lucrecia13- aici nu prea stiu de unde sa incep, a iesiitt o motociclista care se pregateste sa mearga la o seara intr-un cadru elegant si stilat, cam asta imi reiese mie din tinuta cand o privesc =))...deci putea sa scoata jacheta, manusile, si acea esarfa colorata, pentnru ca si asa, rochia iese destul de mult in evidenta datorita culorii, plicul....hmm, hai sa zic ca este mai in regula
Imagine

Ely a trecut pe aici =))

Elyzona
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde AnyysCM » Mar Ian 03, 2012 12:43 am

:( Sunt 3 lady pe acest podium insa nu vad urma de originalitate ,creativitate etc.
Nu vad nimic splendid,superb,mirific, ceva care sa ma uimeasca si sa spun wow chiar au imaginatie si stil aceste domnisoare si nu ii de mirare ca se afla aici, in schimB vad ca 2 dintre castigatoare poarta o rochie neagra care nu difera mult decat ca au pantofi diferiti care nu merg deloc nici la una nici la cealalanta,accesorizate cat de cat bine sa nu spun prost ,coafurile pentru acesta rochie care se presupune ca cere putin rafinament sunt zburlite si foarte neingrijite specifice pentru o plimbare in parc :o si in cele din urma cea de-a treia tinuta - destul de nonfashion sa nu spun mai urat ,geaca nu are ce cauta la o rochie de acel gen,ciorapi cu acel imprimeu floral nici atat ,pe scur nimic nu merge cu nimic .
Sunt dezamagita de aceste tinute :mad:

Imagine
Imagine
AnyysCM
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde rebecapaula » Mar Ian 03, 2012 11:25 am

M-am uitat azi imineata mai bine la ele si, cred ca vad mai bine sau... =))
Nu stiu de ce , dar imi place accesorile cu rochia si parul La locul 1.
Locul 2, machiajul nu-mi place
Locul3: ------
Imagine
rebecapaula
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Grrunge » Mar Ian 03, 2012 11:34 am

:eek: ce pot sa zic...
locurile 1-2: copie aproximativ totala... lant la fel, rochie la fel... etc., nici pic de creativitate, deci concluzia: X
locul 3: frumos... ce pot sa zic... concluzia: V (V-ul ala de la N!ke sau cand bifezi ceva cu acel V care inseamna adevarat sau mai stiu eu ce inseamna...)
Imagine
Grrunge
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde DeeaAndreea97 » Mar Ian 03, 2012 12:29 pm

Pensy: o tinuta frumoasa doar ca pantofii as fi vrut sa fie mai eleganti :)/9
Mir3lutzaa:otinuta asemanatoare cu cea a domnisoarei de pe locul I ,cerceii nu prea imi plac /8.50
Lucrecia13:o tinuta oribila dupa parerea mea...nimic nu se potriveste cu nimic:rochia cu impimeu de leopard albastra,jacketa si esarfa de la gat sunt nepotrivite pt acea tinuta/6 :roll:
Imagine
DeeaAndreea97
Junior Membru

Mesajde Alexandra00 » Mar Ian 03, 2012 12:58 pm

Mai, mai, mai ... se pare ca vanatorul dupa ce pleaca la vanat si vine acasa cu un premiu, este prea obosit sa-si mai ingrijeasca imaginea, care reflecta mai mult munca si osteneala decat o imagine ce radiaza de in luminile reflectoarelor a victorie. Din pacate vanatorul si-a pus amprenta si pe domnisoarele podiumului acestei saptamani.
Dupa parerea mea, cea mai bine imbracata domnisoara de pe podium este cea de pe primul loc, intrucat are cele mai bine asortate haine chiar daca machiajul lasa de dorit.
Desi nu arata prea grozav acei pantofi in comparatie cu rochia, se compenseaza faptul ca se asorteaza cu restul accesoriilor, ceea ce ii da un mare plus in fata celorlalte domnisoare de pe podium. Mai putin machiajul ... Sprancene negre si incruntate pentru un par de culoarea ciocolatei?! Stim ca si femeile rrome seamana din ce in ce mai mult cu vedetele ce pun mult roz in buze, dar nu trebuie sa ne inspiram din viata reala in cazul acesta.
Domnisoara de pe locul 2 ... daca te-ar invita cineva la o noapte de gala unde sunt invitate marile personalitati de la Hollywood, tu te prezinti cu pierce in nas sau in orice alta parte a fetei? Se pare ca esti prima domnisoara pe care o vad cu pierce si alunita pe fata. Sa mai spun despre pantofii, poseta si bratara care sunt foarte neinspirat alese?! Aceea rochie, domnisoara, este o rochie speciala, nu o poti asorta cu orice obiect din garderoba ta.
Ultima, dar nu cea din urma, domnisoara de pe podium, ei bine ... O apreciez ca este singura care a folosit simbolul feminitatii, un ruj rosu, imbinat cu un machiaj extraordinar. Este singura domnisoara de pe podium care stie sa se macheze, dar este si singura care nu stie CE sa poarte, sau CUM sa poarte, pe podium. Draga mea, acei pantofi combinati cu acele dresuri cu model nu pot fi imbinate in niciun caz cu geaca de piele, pe care o poti purta oricand pe strada! Rochita, esarfa, cerceii si inelul ... ei bine, nici diamantele nu mai sunt ce erau odata ... acele obiecte clar nu sunt facute sa fie purtate intr-o asemenea combinatie! - mai ales in acele culori.

Of dragele mele, daca chiar vreti sa fiti pe podium si sa ramaneti, concentrativa in primul rand pe felul in care aratati decat pe vanatoarea de voturi!
Imagine
Alexandra00
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde karynutza1 » Mar Ian 03, 2012 1:18 pm

pensy foarte foarte frumoasa .nota10*
mire3utzza frumoasa la fel .nota10
lucrecia13 cred ca ai vrut sa fi in acelas timp eleganta si smechera. putin imi place .nota 9.95
Imagine
karynutza1
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde rozy. » Mar Ian 03, 2012 3:11 pm

Pensy-este draguta,papucii nu prea sunt in culoare cu accesoriile,dar merg..nu stiu exact cine dupa cine s-a luat,dar nu imi place ca locul 1 si 2 sunt exact la fel..
Mir3lutzaa-nu prea am ce comenta..este aproape la fel ca si locul 1,inafara de geanta,care mie nu imi place deloc
Lucrecia13-mie nu prea imi place tinuta..poate daca nu ar fi acel lant si alta geanta,ar iesi mai bine..
Imagine
rozy.
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Următorul

Înapoi la Gossip Girl

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori