Topic despre BAN pe jocul LadyPopular!

Moderatori: SubAdministratori, Super Moderator Forum

Re: Topic despre BAN pe jocul LadyPopular!

Mesajde LEIA » Lun Oct 08, 2012 5:47 am

blueangel scrie:Va rog, banati-ma. Am mai avut 2 conturi, si in plus vreau sa renunt la acest joc.
Nu imi mai place. Va rog mult. :cry: :blush:
Adio, tuturor, bafta la joc in continuare

Daca nu mai doresti sa joci e de ajuns sa nu mai intri pe joc si se va sterge automat la un interval de timp =)) =))
Imagine
LEIA
Veteran Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Mesajde pryntzesatha » Sâm Dec 08, 2012 5:00 am

Buna am si eu o rugamainte pentru ca pe parcurs sa nu ma trezesc cu ban... eu mai am niste conturi pe adrese de mail mai vechi pe care nu le mai folosesc si as vrea sa renunt la ele, am mai intrat doar pe un singur cont care este foarte vechi sa vad daca mai exista... as dori sa renunt la ele si sa raman doar cu contul de pe L.P.F.A cu numele de domnisoara Laura Ionita insa la acest cont am o singura problema nu imi mai stiu adresa de email cu care m-am inregistrat. Ma puteti ajuta va rog!!!!
pryntzesatha
Membru

Mesajde Krisstyna » Lun Dec 10, 2012 6:03 pm

pryntzesatha scrie:Buna am si eu o rugamainte pentru ca pe parcurs sa nu ma trezesc cu ban... eu mai am niste conturi pe adrese de mail mai vechi pe care nu le mai folosesc si as vrea sa renunt la ele, am mai intrat doar pe un singur cont care este foarte vechi sa vad daca mai exista... as dori sa renunt la ele si sa raman doar cu contul de pe L.P.F.A cu numele de domnisoara Laura Ionita insa la acest cont am o singura problema nu imi mai stiu adresa de email cu care m-am inregistrat. Ma puteti ajuta va rog!!!!

Vă rugăm să trimiteți un ticket către administrație pe Feedback în care să precizați numele numele păpușilor, pentru care sunteți răspunzătoare de multiaccount. În ce privește e-mail-ul : Reţineţi - administraţia nu vă poate furniza nici una din aceste date, deoarece este datoria jucătoarelor să reţină aceste date confidenţiale.
Imagine

"I can hear the roar of women’s silence." Thomas Sankara
Krisstyna
SubAdministrator
SubAdministrator
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Livia » Sâm Feb 09, 2013 8:43 pm

Hey, imi cer scuze daca postez unde nu trebuie! Dar am o domnisoara care nu stiu ce are cu mie, pentru ca eu una nu deranjez pe nimeni cu nimic! Ieri mi-a lasat mesaj si mi-a spus in felul urmator: "CE URATA ESTI..DOAMNEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SCHIMBA MACHIAJUL SI PARU" si eu i-am raspuns frumos fara injuraturi: "Ce te intereseaza ce fac eu? vezi-ti de tine! si lasa-ma pe mine!!" iar ea in seara asta mi-a lasat acest mesaj: "hai pa k esti o sluta..sterg scoala cu tine" ...chiar nu inteleg ce are cu mine...Daca nu ma credeti va pot posta poza cu mesajele de la ea si cele trimise de mine, ca nu am sters mesajele...Astept un raspuns daca se poate rezolva sau nu...
Imi cer scuze inca o data daca am postat unde nu trebuie dar nu stiam unde sa postez..
Livia
Membru

Mesajde Rockutzaaa » Sâm Feb 09, 2013 9:55 pm

Livia scrie:Hey, imi cer scuze daca postez unde nu trebuie! Dar am o domnisoara care nu stiu ce are cu mie, pentru ca eu una nu deranjez pe nimeni cu nimic! Ieri mi-a lasat mesaj si mi-a spus in felul urmator: "CE URATA ESTI..DOAMNEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SCHIMBA MACHIAJUL SI PARU" si eu i-am raspuns frumos fara injuraturi: "Ce te intereseaza ce fac eu? vezi-ti de tine! si lasa-ma pe mine!!" iar ea in seara asta mi-a lasat acest mesaj: "hai pa k esti o sluta..sterg scoala cu tine" ...chiar nu inteleg ce are cu mine...Daca nu ma credeti va pot posta poza cu mesajele de la ea si cele trimise de mine, ca nu am sters mesajele...Astept un raspuns daca se poate rezolva sau nu...
Imi cer scuze inca o data daca am postat unde nu trebuie dar nu stiam unde sa postez..

! Rockutzaaa scrie:
Poți să o adaugi la Ignorați, iar astfel, d-ra respectivă nu te va mai putea contacta în nici-un fel.
Imagine
Iar de asemenea poți să raportezi comentariul respectiv, iar în acest caz, d-ra care a lăsat comentariul va fi pedepsită.
Imagine
În acest topic viewtopic.php?f=150&t=4586, d-re care s-au confruntat și ele cu probleme de acest gen și-au dat cu părerea și sunt multe sfaturi utile, ce le poți lua în considerare pe viitor.

Fiind nouă, îți recomand să citești regulamentul forumului viewtopic.php?f=127&t=964, pentru a te pune la curent cu regulile acestuia.
Imagine
Rockutzaaa
Printesa Lady
Printesa Lady

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Livia » Sâm Feb 09, 2013 11:55 pm

iti multumesc mult:* si scz din nou ca am postat aici :)
Livia
Membru

Mesajde Ren4ta » Lun Mai 06, 2013 4:33 pm

Buna ziua :) Eu am 2 surori care aveau si ele cont pe LP + ca o verisoara locuia la noi din cauza unor probleme de familie. In acea perioada am trimis feedback si am explicat situatia pentru a nu risca sa fiu banata pe contul pe care joc de aproape 1000 de zile si in care am ''investit'' =)) Conturile fetelor nu am mai fost utilizate de mult timp si au ajuns sa fie sterse. Intre timp sora mea cea mica m-a vazut jucand si si-a exprimat dorinta de a juca si ea dinou ( asta insemnand ca trebuie sa-si faca un nou cont). Nu am lasat-o pentru ca mi-a fost frica :D Este vro problema daca isi face un nou cont? Trebuie sa trimit un nou feedback? :-s Decat sa risc sa iau ban pe cont mai bine ii interzic sau..ca sa nu fiu absurda am sa o las sa se joace din cand in cand pe al meu ( fapt care nu ii va placea) :confused: Multumesc anticipat :*
Nu m-am îndepărtat de voi, mereu vă ţin aproape,
Sunteţi torţe aprinse şi flăcări ce ard în noapte,
Sunteţi viaţa mea, cuprinsă în mâna voastră,
Eu sunt nisipul mări, voi marea cea albastră !
Ren4ta
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde LEIA » Lun Mai 06, 2013 4:50 pm

Puteti sa creati inca un cont pentru sora dumneavoastra si sa trimiteti imediat feedback pe joc cu acest lucru.Va dau mai jos regulile ce trebuie sa le respectati cand aveti doua conturi pe acelasi calculator ca sa nu riscati sa luati ban pe ambele conturi.
Atat timp cat cele doua conturi au un Proprietar distinct, fara sa dati motive ca veti intra una pe contul celeilalte nu va fi nici o problema. Pot fi maxim doua conturi pe acelasi ip.

Înregistrarea multiplă

Înregistrarea multiplă înseamnă înregistrarea a mai mult de un cont de către un jucător. Acest lucru este strict interzis şi sancţiunile pentru încălcarea acestei reguli se aplică indiferent dacă nivelul conturilor este zero sau foarte avansat.

Participanții care folosesc același calculator trebuie să anunțe administratorul imediat după înregistrarea a mai mult de un cont, prin trimiterea unui bilet (Feedback). Jucătorii care nu au anunțat administratorul că folosesc același calculator vor fi pedepsiți. În timpul jocului pe același calculator, jucătorii nu au dreptul să :

să se voteze reciproc;
să se dueleze reciproc;
să asigure orice ajutor conturilor de pe același calculator;
să participe la orice acțiune coordonată de jucătorii de pe același calculator împotriva altor utilizatori;
să intre pe ambele conturi simultan.

Este, de asemenea, considerată înregistrare multiplă crearea unui cont de pe o altă adresă IP, cu scopul de a sprijini în orice mod contul principal, de exemplu, prin votare sau provocare.

Notă: Acestea sunt doar câteva exemple de înregistrare multiplă directă sau indirectă.

Înregistrarea multiplă este pedepsită cu blocarea permanentă a conturilor fără niciun avertisment.
Imagine
LEIA
Veteran Membru

Mesajde Ren4ta » Lun Mai 06, 2013 4:54 pm

Multumesc pentru tot :) Am sa procedez cum m-ati sfatuit si o sa tinem cont de regulament. O zi buna :*
Nu m-am îndepărtat de voi, mereu vă ţin aproape,
Sunteţi torţe aprinse şi flăcări ce ard în noapte,
Sunteţi viaţa mea, cuprinsă în mâna voastră,
Eu sunt nisipul mări, voi marea cea albastră !
Ren4ta
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde ElaDesi » Dum Oct 27, 2013 11:41 am

Buna ziua !

Vreau sa spun inainte sa ma trezesc cu un ban, ca am doua conturi pe acelasi IP si nu m-ar deranja daca l-ati sterge pe cel mai slab, l-am facut inainte sa citesc regulamentul si imi asum asta. Daca doriti acest lucru, va pot oferii nickname-ul si parola, impreuna cu id-ul de pe care este facut sau ce mai este nevoie. Tin sa mentionez ca nu am beneficiat in nici un fel de pe urma lui. Va astept decizia :D
ElaDesi
Membru

Mesajde LEIA » Dum Oct 27, 2013 1:16 pm

Trimiteti feedback de pe contul care doriti sa fie banat ;)pe joc.
Imagine
LEIA
Veteran Membru

Mesajde deeadeiu2001 » Dum Noi 17, 2013 11:32 am

Deci mai demult contul meu Ivona melissa a fost furata . Asa ca ma fost nevoita sa-mi fac alt cont : Bya-Byutza. Acea fata care mi l-a furat a scris foarte multe lucruri urate pe contul furat si de pe alt cont care era AL ei m-a raportat si sunt banata pana in ,,30-07-2015, 14:55:29 motivul banului a fost :adica nu pot sa crede ca dupa ce tiam furat conturile astea ai mai avu si incredere in mine ,, VA ROG DIN TOATA INIMA SA O DEBANATI SAU SA NU FIU BANATA CHIAR PANA IN 2015 !! VA ROG !
deeadeiu2001
Membru

Mesajde LEIA » Dum Noi 17, 2013 11:38 am

Eu sincer nu inteleg ce vrei? Daca contul e furat si e banat deja pana in 2015 ce anume ar trebui sa faca administratorii de joc?Am inteles ca ai alt cont pe care joci,acum care e problema?Daca mai ai mesaje de la cea care a furat contul raporteaza-le si va fi pedepsita.
Imagine
LEIA
Veteran Membru

Mesajde deeadeiu2001 » Dum Noi 17, 2013 11:57 am

pai am recuperat-o pe Ivona melissa ( am uitat sa mentionez ) si a fost primul meu cont de aceea vroiam sa nu mai fie banata ( dar din cate am citit la regulament nu am voie cu 2 conturi )
deeadeiu2001
Membru

Mesajde deeadeiu2001 » Dum Noi 17, 2013 1:06 pm

In orice caz va multumesc !
deeadeiu2001
Membru

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Discutii ban joc LadyPopular

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator