Întrebarea săptămânii 13 - 19 noiembrie

Imagine

Moderatori: Super Moderator Forum, SubAdministratori, Moderator FORUM

Reguli forum
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine

Re: Întrebarea săptămânii 13 - 19 noiembrie

Mesajde mariabacos2004 » Mar Noi 14, 2017 7:19 pm

A saptea caracteristica ar fi INTELEPCIUNEA.
Imagine
Sa ne ajutam domnisoara sa devina mai inteleapta.Cu cat este mai inteleapta,cu atat ii va creste experienta.
Imagine
Asa domnisoara mai creste in nivel cu ajutorul intelepciunii.
Imagine
Ce e este mai perfect decat o domnisoara stilata,frumoasa,creativa,generoasa si inteleapta?
Imagine

NUME: biuen
mariabacos2004
TRISOR CONCURSURI
Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Mesajde Nadela » Mie Noi 15, 2017 1:36 pm

Cred ca o alta abilitate potrivita ar putea fi increderea.Mai exact o domnisoara o "provoaca" pe alta la o competitie de incredere.Provocatoarea ii da un articol de imbracaminte sau un obiect pentru apartament care sa il pastreze.In cazul asta intervine o licitatie posibila in care jucatoarea provocata il poate vinde si obtine bani.In acest caz ,cea care vinde obiectul va pierde de la capitlul incredere toate punctele ei,dar provocatoarea nu va ramane in pierdere deoarece obiectul va ajunge iar la ea.Daca fata provocata il va pastra,provocatoare isi va lua inapoi obiectul si ambele jucatoare vor primi 40 puncte la incredere.Mie una mi se pare o idee foarte buna :!
Imagine

Nume:Nadela
Ultima oară modificat de Nadela pe Mie Noi 15, 2017 1:37 pm, modificat 1 dată în total.
Nadela
Membru

Mesajde barbie2605 » Joi Noi 16, 2017 3:33 pm

nume domnisoara: Barbie2605

eu cred ca ce a de a 7 a caracteristica ar trebui sa fie prietenia...adica cat de prietenoase suntem cu celelalte jucatoare, cum vorbim si cum votam...ar fi foarte de ajutor persoanelor sincere sic orecte, care mereu voteaya alte fete si care nu triseaza
barbie2605
Membru

Mesajde barbie2605 » Joi Noi 16, 2017 3:33 pm

nume domnisoara: Barbie2605

eu cred ca ce a de a 7 a caracteristica ar trebui sa fie prietenia...adica cat de prietenoase suntem cu celelalte jucatoare, cum vorbim si cum votam...ar fi foarte de ajutor persoanelor sincere sic orecte, care mereu voteaya alte fete si care nu triseaza =)) =)) =))
barbie2605
Membru

Mesajde barbie2605 » Joi Noi 16, 2017 3:39 pm

Barbie2605

prietenia...adica comportamentul fetelor....sa se verifice voturiel.....as nu fei persoane lase...care sa fure din lucri,...sa faca hack uri....sa ii suna unei domnisoare ca a votat o cand defapt sa nu o fi voatt...sa se ia in considerare activitatea..si mini jocurile de inteligenta dc s ar crea ar outea sa mareasca asta

sa zicem ca am numi o.......prietenosenie.....sau ceva asemanator
barbie2605
Membru

Mesajde crysstina222 » Vin Noi 17, 2017 1:12 am

Hm, cred ca Educatie. Asta este ceea ce le lipseste multor "domnisoare". Un limbaj adecvat, rabdare si intelegere. Nu stiu, cred ca ar fi interesant ca in functie de modul in care vorbesti cu celelalte fete, sau la petrecerile de logodna, daca nu stresezi sarbatorita cu "poza plzzz" sa ti se dea 2% in + la ppularitate, sau 10 smaralde pe luna. Ceva micut, insa poate ar stimula bunul simt. Parere personala, Kisses ^.^

Nume joc: Thalysa
crysstina222
Membru

Mesajde Aliana » Vin Noi 17, 2017 2:24 pm

Nume domnișoară: ღஐღBellaღஐღ
Caracteristica a șasea: Fairplay-ul
Unor domnișoare le-ar trebui fairplay-ul deoarece uneori, unele, sunt geloase pe popularitatea și frumusețea unei alte domnișoare, așa că începe să voteze negativ,
cu minus 2 sau minus 1. Le-ar mai trebui fairplay deoarece aici sunt furate cluburi. Poate ar trebi să te gândești că o alta domnișoară s-a chinuit cu acest club și a încercat să îl facă mai popular cu propriile ei picioare. Aceste cluburi sunt furate cu mesajele de "Bună...am văzut că, al tău club este popular, cât de cât. Eu sunt foarte de treabă și am multe prietene care au popularitatea mult mai mare, așa că m-am gândit să te ajut. Dacă mă faci președinte, jur că te voi pune înapoi foarte repede". Și așa cad în plasa unele fete și apoi plâng deoarece munca lor a fost ruinată. Mă bucur că unele domnișoare își dau seama de ce vor să facă aceste "mici hoațe" și pot preveni furtul clubului.
[Imagine
Miranda
Aliana
Junior Membru

Mesajde Acadea » Vin Noi 17, 2017 6:20 pm

Având în vedere că sunt la o lecţie foarte plictisitoare la psihologie :(
Imagine

Dar...care m-ar putea ajuta la aceasta intrebare,parca devine interesanta
Imagine

Revenind la subiectul actual , cred ca ar trebuii sa fie APTITUDINILE
Imagine

Deoarece ...daca tot avem meserii , sa putem creste aptitudinile, lucrand mult, si obtinand o popularitate mai mare :))
Nume : Monnalissa
Acadea
Membru

Mesajde GEQ » Sâm Noi 18, 2017 2:40 pm

Talent
Fiecare domnisoara ar putea alege talentul ei si de cate ori ar exersa ,talentul i se va mari.
GEQ
Membru

Mesajde KwangMihaela » Sâm Noi 18, 2017 8:48 pm

Nume: MissMella

Am citit ideile şi părerile domnişoarelor care joacă lady popular, pe mine nu m-a încântat acele cuvinte şi nu voi copia aceeaşi idee.
Eu am optat pe o caracteristică care să fie de folos şi uşor pentru domnişoare. Aceea caracteristică care am optat este MODA!

Imagine

De ce, MODA?
Păi, când se schimbă de haine şi se îmbracă în alte haine domnişoara şi când salvează, să câştige câte un punct pentru caracteristică. Când merge să aleagă o ţinută salvată în Hainele mele să câştige 10 puncte şi când salvează o ţinută să câştige 15 puncte de caracteristică.

Imagine

Am ales MODA ca caracteristică pentru a şti, de câte ori ne îmbrăcăm domnişoara şi să primim şi un trofeu ca toate celelalte. Şi să căştigăm la început cu 5 diamante pănă la 20 de diamante, când ajungem la final să căştigăm o ţinută. Eu am pus şi diamante ca să nu mai fie bani sau smaralde, să fie ceva nou pentru această caracteristică.

Imagine

O seară frumoasă!
KwangMihaela
Membru

Drapelul Naţional:
Romania

Mesajde lupuolivia23 » Lun Noi 20, 2017 3:39 pm

nume:maslinuta

Parerea mea este ca ar trebui sa se faca o caracteristica pentru inteligenta. Acest joc este mai mult bazat pe frumusete deci ne trebui si un pic de minte si gandire :))))
lupuolivia23
Membru

Mesajde Xselen » Joi Noi 23, 2017 1:56 pm

-bunatate intre fete (sa se ajute intre ele )
-cea care voteaza cel mai mult
Xselen
Membru

Mesajde Krisstyna » Vin Noi 24, 2017 3:21 pm

Concursul s-a încheiat!

Vom afișa curând lista câștigătoarelor
!
Imagine
Krisstyna
SubAdministrator
SubAdministrator
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
Romania

Anterior

Înapoi la Concursuri Oficiale Joc

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator