Nu lasati sa moara LADY ;(

Moderatori: SubAdministratori, Super Moderator Forum, Moderator FORUM

Re: Nu lasati sa moara LADY ;(

Mesajde gabyagreeable88 » Lun Oct 27, 2014 8:32 pm

Sunt in stare de soc! :0 Mai am un pic si plang! :mad: Nu imi vine sa cred ce se intampla! Nu e corect! Nu mi se deloc OK ideea asta de transfer si sunt convinsa ca nici ei nu s-au gandit bine la asta. Logic ar fi, daca ar fi sa ne transferam conturile, sa ne ridice si nivelul. Pe LP am nivelul 58. Am muncit la cont 4 ani. Am ingrjit-o si am sacrificat multe hainute pentru a strange bani pentru a creste in nivel! Nu este corect sa ne arunce munca la gunoi! Si banutii din cont.. N-ar fi frumos sa ii primim pe toti? Am strans peste 400.000$ si sunt convinsa ca multe au in cont si milioane de $. Am norocul ca n-am bagat bani in joc. Nici nu vreau sa imi imaginez ce e in inima celor care au facut asta. Oricum, creierasul meu refuza sa inteleaga asemenea masuri! Trebuie sa ne dea si ceva de consolare. 200-300 de diamante pentru inceput =))
Imagine
gabyagreeable88
Junior Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Alecsxxandra » Lun Oct 27, 2014 8:47 pm

Chiestia e ca ei inceraca sa lichideze versiunea si fac asta lasandu-l fara nici un punct de atractie adica sunt luni de zile in care nu au bagat eveniment nou... Daca ar fi bagat eveniment cu cadouri de exemplu era logic ca am fi stat zile lumina sa strangem fulgi picaturi sau ce au mai fost de strans dar asa ce am putea face noi pe LP toata ziua? Fix nimic si asta au urmarit si urmaresc in continuare.... Daca ar fi vrut sa salveze versiunea asta ar fi facut un minim de efort dar nu fac nimic... Decat ne dau un ultimatum...
Nu stiu fetele cele mai vechii Fluminitza Gabrielle ar putea sa ne dea un sfat....Daca mai joaca acest joc... :(
Eu nu imi doresc sa migrez in partea cealalta, am cont dar mi se pare....ciudat!! Si totusi nu vreau sa pierd nici sansa sa imi transfer tot ce am desi cred ca ar fi fost corect sa ne transfere si dolari cel putin asa cum sunt trasferate diamantele pentru ca am 200.000$ in cont + 120 diamante!
Nuuuu stiu ce vom face si ma streseaza gandul ca nu stiu ce sa fac pentru ca sunt in joc de nici mai mult nici mai putin 5 ANI intregi....
Imagine
Alecsxxandra
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Moonlight » Lun Oct 27, 2014 9:52 pm

Sunt in jocul acesta de 3 ani de zile si niciodata nu m-am asteptat ca pe Lady popular sa se faca un transfer catre o alta versiune!Transferul probabil il voi face,DAR daca nu mi se transfera si dolarii atunci sansele sunt minime!

Motive pentru care vreau acest transfer
1. Pana in weekend pot achizitiona 800 de diamante,asta insemnand ca pe Lady Popular Arena Modei voi avea 160 diamante de la inceput. (800:5 = 160)
2. Hainele pe care le am se vor transfera automat in Lady Popular Arena Modei,adica voi avea unele sanse la podium.
3. Evenimente mai interesante.
4. Multi jucatori vor efectua acest transfer.

Motive pentru care NU vreau acest transfer
1. Unele haine vor disparea
2. Nu se transfera dolarii
3. Nivelul nu ramane acelasi ca pe Lady Popular.
4. Toate trofeele dobandite de mine vor fi date uitarii!

Probabil voi face transferul pentru ca sunt ceva motive pro,insa munca mea la podium va fi aruncata efectiv la gunoi.
Imagine
Moonlight
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
IrelandIreland

Mesajde MariaIoana » Lun Oct 27, 2014 10:07 pm

Print-screen tati şi rămâi cu amintiri :3
MariaIoana
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Dyarwen » Lun Oct 27, 2014 11:22 pm

eu nu stiu ce voi face....sunt inca in stare de soc. o sa pierd toate trofeele la care am muncit din greu. inca nu pot lua o decizie... nici cuvintele nu mi le gasesc pentru a exprima tot ce simt.
Imagine
Dyarwen
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde sonja » Lun Oct 27, 2014 11:46 pm

Nu ajuta la nimic sa ne mai plangem pentru ca nu exista alternativa! Am apasat butonul de transfer!
sonja
Membru

Mesajde t-pain » Mar Oct 28, 2014 10:22 am

e ca si cand as pierde un prieten :cry:
t-pain
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Sabii » Mar Oct 28, 2014 2:45 pm

Imi pare enorm de cont... dar am decis sa il transfer ! Deja am apasat pe butonul de transferare , dar am muncit la cele 6 trofee pe care le am ! Imi doream ca saptamana asta sa candidez la animalut ... dar se pare ca numai am timp . Ma gandesc , ca inainte , si nici nu-mi pasa de FA... dar acum s-a cam intors roata .. :confunz: Daca aceasta domnisoara creeata de mine nu ar fi fost, eu azi nu as fi stiut de acest joc... Datorita parerile mele de rau, am facut un videoclip legat de d-ra mea.. https://www.youtube.com/watch?v=FFdkEeadPoYContul meu va fi pe arena in cateva ore bune :roll: serios.. prima data mi-au dat lacrimile, dar am hotarat sa-l transfer... desi cand o sa vad ca numai am pe ce intra stiu ca o sa sufar... :cry: dar n-am de ales
Imagine

Sabii
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde bella » Mar Oct 28, 2014 3:21 pm

So..am primit mesaj de club de la Alysee:
Mesaj de club către Fashion Paris ❣: Buna tuturor! Cred ca nu ati inteles bine anuntul unele dintre voi, am primit mesaje cum ca nu faceti transferul si sa nu o fac nici eu.Fetelor indiferent de decizia luata de voi cu privire la transfer versiunea se inchide! Este alegerea voastra cand o faceti sau daca o faceti,dar indiferent de asta dupa data de 27.11.2014 ladypopular.ro nu va mai exista iar toate conturile vor fii sterse automat ,indiferent daca transferul a fost facut sau nu! o zii excelenta va doresc
Deci,ne putem lua adio de la LP :(
Imagine
bella
LADY butterfly
LADY butterfly

Mesajde Serena » Mar Oct 28, 2014 3:59 pm

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
asteptati cateva momente sa-mi revin si dupa fac scandal
Imagine
No tale is more compelling than the one that never ends.
Serena
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Sabii » Mar Oct 28, 2014 4:40 pm

mor... :cry: :cry: :cry: :cry: nu cred ..
Imagine

Sabii
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde alysee » Mar Oct 28, 2014 4:55 pm

Indiferent daca faceti scandal sau nu.daca transferati contul sau nu ...decizia este luata! Hey! nu disperati ,50% din ce am avut pe lp le vom avea pe arena. Ne vom aduce aminte cu drag de ladypopular! personal dupa 4 ani jumatate voi pastra ladypopular in inima.
فيAlyseeفي is here.....run!
alysee
Senior Membru

Drapelul Naţional:
ItalyItaly

Mesajde Serena » Mar Oct 28, 2014 5:41 pm

Excuse me? 50% din ce avem pe LP ...minciuni gogonate luav-ar dracu sa va ieie ca nici atat nu da stiti cate evenimente si colectii am cumparat eu de mai bine de 3 ani xare nu au existat niciodata pe FA? stiti cate o sa pierd si mai mult decat atat , sti cate amintiri...cate prieteni si prieteni mi-am facut care au parasit jocul acu ani de zile care incaq sunt in sufletul meu si astept din moment in moments sa isi aminteasca de joc:'(((. De exemplu imi amintesc ca era fata asta Dorotty si am fost BFF cu ea un an intreg in primul meu an de LP...am fost like Besties BFFFE(BEST FRIENDS FOR FUCKING EVER). Ne potriveam in orice ne placea engleza ne placea aceeiasi culoare aveam acelasi stil de imbracaminte voebam de scoala prostii si apoi la un moment dat nu a mai intrat ceva luni si cand a vrevenit avea nivel mai mare si m-am mirat cum s-a intamplat asta si am aplaudat-o si i-am zis felicitari m-ai intrecut pana la urma dar apoi nu a mai fost la fel nu am mai vorbit iar acu un an si ceva a plecat de pe LP si nu s-a mai intors...deloc.. Imi amintesc ca atunci cand eram prietena cu ea i-am zis la o proasta parola mea ca sa intre pe cont o saptamana cat is plecata dar apoi m-am certat nasol cu fata aia si din rautate mi-a cumparat ceva rochie de mireasa care oricum mi-o trebuia mai incolo la nivel deci SAC SAC xD si apoi eu mi-am schimbat parola din ''SERENA'' (original nu?) si nu stiam cum sa mi-o pu si mi-o venit in minte HEY! de ce nu sa o includ si pe dorotty in parola mea...deci asa de HARDCORE ERA prietenia noastra xD...si inca in acest moment parola mea are numele ei si nu mi-e rusine sau FRICA *fata constipata speriata* sa o zic...si apoi fete gen Chrys sau BlackDiamond sau Irinano1 ele 3 erau pe podium cand m-am inscris eu in joc si pt. ceva motiv tanpit pt. ca Serena si pt. ca Tampita ele au devenit modelele mele in LP eu vroiam sa ajung ca ele pe podium si desi lunile au trecut eu tot credeam ca ele eru fetele ''cool'' si vorbeam cu ele DA DULCIK noi eram prietene nu cred ca mai sti ...pacat ca amu ai devenit ... sa continuam...de curand am intrecut la clasamentul de la puncte pe fata asta BLACKDIAMOND care era o foarte buna prietena de a mea si se imbraca exceptional cand era pe podium si dupa erau extrem de frumoase fete atunci si aveau bun gust si stil acum , cum zicea o mare lady odata ''JEGURI!'' ;D. Ma desgusta efectiv gustul (see what I did there xD) unor fete din zilele noastre LP...continuand cand am vazut ca am intrecut-o pe BlackDiamond eram asa nu stiu parca nu fericita desi visam la momentul asta as mult cand aveam doar un an de LP...ea era like Idola mea si vroiam mult sa o intrec si sa fiu ca ea nu stiu ERAM PROASTA MKEY? xD ...In orice caz acum realizez cat de departe am ajuns si cat timp si bani...DA BANI am investit in acest joc DAR NU-MI PARE RAU...doar de partea cu banii xD...Am cunoscut multe fete foarte de treaba aici si pe joc atat cat si pe forum ne-am certat ne-am impacat ne-am injurat , ne-am banat ...I LOVE YOU GUYS ALL OF YOU BICIZ :cry: ...Mi-e asa dor uneori de niste fete foarte de treaba de pe Lp care nu mai intra...le duc lipsa :'|. In orice caz daca jocul se inchide voi face un clip viso care iti ia mai mult sa te uiti la el tot decat sa imi citesti mesajul meu XD ca asa is eu romane si Harry Potter-uri stiu eu sa fac numa (PS ador HP not a hater). Dar nu asa cum se prostesc unele fete in programe de editare am sa fac un videoclip in care o sa pu toate domnisoarele care au insemnat ceva pt. mine in jocul asta. Si toate fetele care au fost DOMNISOARE in adevaratul sens al cuvantului niste sclipiri niste doamne...fete de care avem nevoie in societate...mai des ;D
Si acum era inevitabil dar o sa va fac o favoare si 'mma MAKE IT QUICK :

XS-SOFTWARE !! Toti sunteti niste retardati si niste prosti si niste sugatori de bani si nu va pasa de altceva decat BUSINESS si atat! Pt. voi nu conteaza ca in spatele acestor numere numite ID-uri de conturi existe niste domnisoare , doamne , adevarate care au o inima de aur si care au un suflet si un stil voua va pasa doar de bani sa scoateti bani din joc nu va intereseaza ca trebuie sa dezamagiti ladies sa rupeti inimi va pasa doiar de voi si pt. asta ROT IN HELL!!!!!!! {:)} JK Dar sper sa vina un elf in noaptea de craciun si sa va violeze! :p GOOD LUCK SLEEPING AT NIGHT!
Ca si un ultim cuvant :cry: OMG cred ca o sa plang (serios :'|) Ladypopular va avea MEREU un loc in sufletul meu pt. ca am intalnit fete nemaivazute in acest joc si pt. ca fara el nu cunosteam ce e aia viata sociala am inceput incetut cu type v type si acum am multi prieteni si in realitate dar cele mai bune prietene in viata mea mi le-am facut prima data pe jocuri mai ales LADYPOPULAR si nu mi-e rusine sa zic asta! Va iubesc pe toate ...chiar PE TOATE! Si pe tine ALMA ='') I love you guys! JUST SO YOU KNOW! Si ne vedem pe FA I guess :'|.
Cine stia ca un singur click pe o reclama enervanta cu haine rotitoare o sa ma faca sa plang 4 ani mai tarziu :cry:
Imagine
No tale is more compelling than the one that never ends.
Serena
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Isaa » Mar Oct 28, 2014 6:40 pm

usor cu voi!
Majoritatea se vor muta pe fa , deci persoanele cu care ati socializat este posibil sa le gasiti si pe fa. sau daca nu, veti intalni multe alte persoane cu care sa va intelegeti;)
Ce rezolvati daca nu faceti transferul sau daca va plangeti despre asta?!
O PARTE DIN LP O VETI AVEA SI PE ARENA ++ amintirile nu mor, stati linistite. mor odata cu voi.
Isaa
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Adelinaa2011 » Mar Oct 28, 2014 8:02 pm

Se transfera si fundalele ?
Imagine
Adelinaa2011
Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Idei si Sugestii Joc LadyPopular

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator