Nu lasati sa moara LADY ;(

Moderatori: SubAdministratori, Super Moderator Forum, Moderator FORUM

Re: Nu lasati sa moara LADY ;(

Mesajde gabyagreeable88 » Mar Ian 21, 2014 6:58 pm

Cand am auzit bomba am ramas de-a dreptul socata! Nu se poata sa il inchida! Nu-mi pot imagina viata fara Darlene! NU POT! Oi avea eu o varsta, dar m-am atasat prea tare de ea ca sa o pierd. Nu-mi imaginam ca o sa tin asa de mult la ea, dar uite ca s-a intamplat si nu regret nici o clipa.
Imi amintesc si acum primele clipe de pe joc, primele jucatoare cu care m-am imprietenit, primele nebunii impreuna, primele certuri - cine le poate uita pe alea?:))) Nici nu pun la socoteala timpul pe care l-am pierdut pentru scopuri si colectiile la care am inghitit in sec pentru ca strangeam banuti pentru scopuri! Am muncit mult sa o aduc la nivelul de acum, am cunoscut o gramada de persoane minunate cu care sunt prietena si in realitate si nu am de gand sa ii las sa se inchida jocul!
Dragi administratori, daca va imaginati ca am sa renunt la ea si ca am sa ma multumesc cu contul de pe Fashion Arena, va inselati amarnic! Eu spun NU inchiderii jocului!
Imagine
gabyagreeable88
Junior Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde CathyBells » Mar Ian 21, 2014 8:48 pm

deutza4you scrie:
alysee scrie:Eu sincer speram sa imi invat copii sa joace lp..nepotii. si ma trezesc ca nu vom mai putea noi.groaznica de teribil. se inchide lp...renunt la jocurile companiei care sincer cu aceasta decizie malefica m-au dezamagit!

si eu la fel =)) ma gandeam sa las papusica pentru un viitor copil....Sper sa nu ramana doar un vis....

eu deja imi faceam vise ca peste 4-5 ani ma voi certa cu fiica mea...ba ca sta mai mult decat mine in joc, ba ca nu mi-a imbracat-o cum trebuie.......sper sa nu raman doar la vise.
Imagine
CathyBells
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Alecsxxandra » Mar Ian 21, 2014 10:54 pm

Eu am aproape 4 ani de cand am intrat in lumea Lady Popular. La inceput a fost mai greu, aveam nivel mai mic, banuti erau mai putini, nu imi ajungeau pentru toate hainutele care mi le doream dar si asa am mers inainte.
Vedeam zilnic pe podium adevarate domnisoare care isi etalau tinutele spectaculoase si ma gandeam in mintea mea "oare cum o fi acolo sus?" .
Zilele au trecut, scopurile le`am rezolvat incet incet, am invatat sa joc mini jocurile care trebuia sa le castig, usor usor am capatat experienta in lumea asta in care intri si lucrurile sunt exact asa cum iti doresti tu sa fie. Am inceput sa imi cumpar din ce in ce mai multe haine, din colectiile din mall imi cumparam tot ce imi doream si imi doresc si toate astea m`au facut sa ma apropi din ce in ce mai mult de lady a mea.
Cred ca asta este povestea tuturor fetelor din joc,nu numai a mea si daca cea ce scriem noi aici este luat in considerare de superiori din fondatori acestui joc ar trebui sa se gandeasca la noi.Pentru ei este usor sa stearga ceva ce nu le mai aduce satisfactie, dar noi suntem legate sufleteste de acest joc chiar daca este ceva virtual. Pentru niste oamenii care au privit toate astea ca pe o afacere este usor sa ia niste decizi dar trebuie sa se gandeasca si al persoanele din cauza carora acest joc a ajuns popular in randul fetelor de toate varstele.
Imagine
Alecsxxandra
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde loli2008 » Mie Ian 22, 2014 9:40 am

Cu toate ne-am atasat de acest joc, si mai ales de acest server LP. Poate ca unele si-au parasit conturile de LP cand a aparut FA , dar acelea sunt sigura ca nu aveau nivel mai mare de 15! Cele ca noi care au investit timp, rabdare, bani in acest joc nu si-ar parasi niciodata lady. Sunt multe in aceasta situatie dar poate nu au cont pe forum, ca sa vina sa isi exprime parerea aici, dar noi, cele care am postat in acest topic le reprzentam si pe ele, si toate vrem si luptam pentru acelasi lucru si anume sa nu se inchida LP , sa se poata joace si copii nostri, si ca administratorii sa inteleaga ce succes a avut acest joc care pentru noi a devenit o a doua familie!
Imagine
loli2008
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Sabii » Mie Ian 22, 2014 11:54 am

După cum am zis,jocul nu se va închide!
Sabii scrie::D Jocul nu se mai inchide,multumim administratie :*
Imagine
Imagine

Sabii
LADY butterfly
LADY butterfly

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Yvonne » Mie Ian 22, 2014 12:58 pm

Nu stiu voi cum ati descoperit Lady Popular insa eu l-am descoperit intr-un moment de tristete din viata mea, in care cautam “ceva” sa ma mentin pe linia de plutire….macar. Si cum sunt eu incantata de hainute frumoase si am sufletul unui copil am ajuns incet, incet sa descopar lumea Lady Popular. Imi umplea timpul, fix de ceea ce aveam nevoie, ca sa nu stau sa ma gandesc la “verzi si uscate”….
Si uite ca a trecut un anisor si ceva de atunci…si nu ma plictisesc nicio clipa de acest joc, aceasta lume si cum as putea…knd imi ofera atatea sentimente placute…emotii, bucurii, incurajari, tristeti, “mici rautati”:D….nu mai punem la socoteala banutii (stiu ca nimeni nu ne obliga sa investim insa eu una nu regret nici un banut dat, pentru ca a fost pentru a mea lady), timpul pe joc, orele poate nedormite cand au fost evenimente si multe altele………trecem prin toate si totusi NU RENUNTAM!
A fost o perioada in care ma enervasem eu cu “Evenimentul Bal”, si am zis nu mai intru macar o perioada, o pusesem pe modul vacanta….ce credeti ca am rezistat? Simteam ca imi disparuse bucuria cu totul…deoarece m-am atasat mult de acesta papusa virtuala nu vreau in ruptul capului sa moara.
Vestea ca ar putea inchide lumea noastra m-a izbit puternic…nu ma asteptam nici o secunda…cum au spus si alte fete… ma si vedeam peste cativa ani, cu al meu copilas, aratandu-i colectii pe lady popular.
TREBUIE SA FACEM CEVA! VORBELE NOASTRE TREBUIESC ASCULTATE !
Daca doresc administratorii, le facem reclama gratuita pe facebook, printre prietene, rude, nepotele…daca factorul material este de vina. Adica sunt constienta, ca atunci cand ai o afacere si nu mai merge, adica cheltui mai mult decat ai castiga, te gandesti sa renunti la ea. Insa chiar nu se poate face nimic pentru a o SALVA!?
Yvonne
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Yvonne » Mie Ian 22, 2014 1:01 pm

scuze de scris...nu prea ma pricep, nu ma gandeam ca ocupa toata pagina...ms:(
Yvonne
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde alysee » Mie Ian 22, 2014 7:13 pm

Vom face in asa fel incat parerile,dezabrobarile,nemultumiriile voastre cat si a noastre sa ajunga unde trebuie.Eu va multumesc,aratati ca va pasa!!!!
فيAlyseeفي is here.....run!
alysee
Senior Membru

Drapelul Naţional:
ItalyItaly

Mesajde cathysailor » Mie Ian 22, 2014 10:58 pm

cum sa moara lady.. fara noi jucatoare fete de nivel mic inainteaza mai greu.. ca prin duel de moda e mai greu de facut decit duelul direct intre domnisoare.. nu vreau sa moara lady... atatia ani pierduti? :(
daca e din cauza fetelor care isi fac conturi pt a da minusuri mai bine banati ip-ul pentru abateri repetate de la regulament.. mi se pare corect asa.. :* pup.
cathysailor
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Alleca » Joi Ian 23, 2014 8:47 pm

Am citit toate paginile... Da! Toate cele 11 pagini cap-coada si mi se pare o idee nebuneasca din toate punctele de vedere. Este foarte rau sa nu se mai poata creea conturi. Pana la urma usor, usor multe vor renunta la joc.
Recunosc, de aproximativ 2 luni (cred) nu prea am mai intrat pe LP... Si spre rusinea mea, d-ra a fost si in spital. :( Dar am intrat ocazional si in special cand erau colectii.
Pe multi dintre noi ii atrag mai mult FA acum, dar nu stiu daca asta va dura vesnic. Pana la urma unul este LP cel pe care ne-am creat pentru prima data o viata online, cel pe care am legat prietenii stranse, cel in care am investit multe dintre sentimentele noastre, cel in care ne-am refugiat atunci cand ne-am simtit singuri/tristi. Prima dragoste nu se uita niciodata!

Asadar, in semn de nemultumire, d-ra mea va fii imbracata in negru (cum se spune: va tine doliu) pentru versiunea de LP care pana la urma... a facut din unele zile triste, niste zile cu soare.

Imagine
Alleca
Junior Membru

Mesajde Alecsxxandra » Joi Ian 23, 2014 10:59 pm

Ar fi o idee ca in semn de protest sa ne imbracam toate in negru. Bineinteles asta nu rezolva nimic dar......
Imagine
Alecsxxandra
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde cathysailor » Lun Ian 27, 2014 4:57 pm

Îmi place ideea de a ne îmbrăca în negru.. ca protest..

și poate ca rezolva ceva!

ma duc chiar acum sa vad daca am haine negre.. dacă nu cum am bănuți o sa ma îmbrac în negru.. protestul mei începe de acum!
cathysailor
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Anthelixes » Lun Ian 27, 2014 5:10 pm

Haha =)) ce idee buna =)) mi-am imbracat-o si eu in negru si pot spune ca-mi place ce a iesit:

Imagine

Da-mi pun si status cu "Nu lasati sa moara lady" risc ban?
Imagine
Anthelixes
SuperModerator
SuperModerator
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde StefyStefania31 » Lun Ian 27, 2014 6:00 pm

Daca hainele negre inseamna protest,atunci inseamna ca eu sunt mereu in protest =)) Mai mereu lady a mea e imbracata in negru :o
Si tinuta actuala de ''protestanta'' :
Imagine

@Danuta

Eu cred ca da,risti ban,din moment ce staff-ul a anuntat ca lady nu ''v-a muri''.
Cel mai bine ar fi sa pui ''Protest'' sau ''Lady in Greva'' ceva de genu' =))
StefyStefania31
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde pissycutza2000 » Joi Feb 06, 2014 1:51 pm

"Dragi Administratori,

Doresc sa va aduc la cunostiinta faptul ca Lady Popular a fost cel mai minunat joc pentru mine !
In el aveam sansa de a arata cine sunt eu cu adevarat , prin unica mea domnisoara !
Citind azi aici faptul ca Lady Popular , serverul cel vechi , are minutele numarate m-am simtit foarte prost.Am muncit foarte mult la domnisoara mea , aproape 3 ani de zile , si am investit in ea bani si timp pretios , pe care desigur il puteam acorda si altor lucruri , dar am preferat sa stau cu domnisoara mea , care acum face parte din familie!
Doresc sa va aduc la cunostiinta faptul ca domnisoara mea de multe ori era si inca este imbracata de mama , de tata si de fratele meu , desigur fiecare avand un stil unic.
In timp am descoperit ce inseamna sa fii o domnisoara populara , am legat multe prietenii cu alte domnisoare din toate colturile Romaniei , si ma simteam minunat cand intram de fiecare data pe cont si imi vedeam domnisoara imbracata cu hainele pe care le-am cumparat recent.Micuta mea parca imi zambea , dar daca ma gandesc la viitor , deja stiu ca peste putin timp, nu imi va mai zambi si o voi pierde pentru todeauna !
Inca imi amintesc de emotiile pe care le traiam cand candidam la podiumul normal , la apartament si la podiumul animalutului de companie.Era o senzatie la fel de uimitoare si sa vezi la clasament ca urci cu voturile , si cand intrai pe profilul tau sa mai observi cate un " Maxim " din partea unor domnisoare superbe.
Am depus foarte multa muca in acel timp , si imi amintesc ca vara ma certam cu bunica mea care imi spunea sa ies de la calculator si sa ma bucur de natura , dar si de aceasta data am ales sa raman cu domnisoara mea , si sa o ajut sa devina populara!
Nu uit nici de faptul ca am economisit multe alocatii pentru reincarcarile facute , si de fiecare data cand o faceam nu imi parea rau de nimic , nici macar de banii pe care ii puteam folosi in alta parte.Inca ma mai reincarc din cand in cand , doar ca sa imi fac domnisoara fericita!
Cand ma uit la garderoba mea si vad o rochie , imi trece deja prin minte " istoria " ei .Ma simt bucuroasa ca o am in garderoba.
Ma gandesc si la cata munca am depus ca sa trec nivelul si sa ajung unde sunt azi!
Cand am vazut mesajele privind faptul ca jocul va disparea , am inceput sa plang , si nu din cauza investitiilor mele ,ci din cauza faptului ca nu imi voi mai putea vedea domnisoara niciodata.
Va rog din tot sufletul sa nu stergeti Lady Poplar , caci pentru multe dintre noi inseamna o a doua casa , unde te puteai refugia in clipele cele mai grele.
Daca totusi jocul va fi sters , vreau macar sa va ganditi la faptul ca multe domnisoare vor fi distruse de acest lucru , si nu vor uita niciodata , la fel cum nici eu nu voi uita minunatele clipe alaturi de domnisoara mea , si prietenele sale!
Decizia este in mainile voastre , dar va rog ganditi-va la ceea ce va urma!
Va multumesc ca ati citit acest mesaj , si sper ca domnisoara mea sa mai poata zambi si maine , si poimaine , si in restul zilelor , caci eu sunt langa ea , si voi zambi mereu alaturi de ea!"

LEIA daca poti te rog trimite acest mesaj administratorilor!
Multumesc! :cry:
Imagine

♥ Mariano Di Vaio ♥
pissycutza2000
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Idei si Sugestii Joc LadyPopular

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator