Nu lasati sa moara LADY ;(

Moderatori: SubAdministratori, Super Moderator Forum, Moderator FORUM

Nu lasati sa moara LADY ;(

Mesajde LEIA » Sâm Ian 18, 2014 10:04 pm

Asa cum o parte din voi ati observat, pe versiunea veche a jocului nu se mai pot face conturi noi. Asta va duce implicit la moartea jocului, prin inchiderea versiunii la moartea papusilor noastre. Nu stim de ce creatorii jocului au luat aceasta decizie, dar daca aveti ceva de transmis legat de acest subiect, va promit ca parerea voastra va ajunge la ei.

Eu nu vreau sa moara lady a mea :cry: , face parte deja din familie :roll:
Imagine
LEIA
Veteran Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Re: Nu lasati sa moara LADY ;(

Mesajde motanitza » Sâm Ian 18, 2014 10:17 pm

Si cum ramane cu hainele, cu diamantele, cu timpul investit in contul vechi....:( ?
motanitza
Veteran Membru

Mesajde Anthelixes » Sâm Ian 18, 2014 10:17 pm

Numai gandul ca am muncit 2 ani cat sa o pot ajunge la un nivel la care sa se gastige bine si ma face sa plang. Am depus munca, timp si nervi in acel joc. Totodata, am legat prietenii si m-am alaturat unei familii minutate pe care FA nu ar putea sa o ofere. Pentru mine LP este jocul adevarat! FA nu reprezinta nimeni pe langa adevaratul LP! Daca ii ofera un design nou, cluburi, masinaria modei si alte optiuni, precum si vechile evenimente pa bada rulanta asta nu ma incalzeste cu nimic! Iar vechile jucatoare inteleg ce spun!
Imagine
Anthelixes
SuperModerator
SuperModerator
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde fantomella » Sâm Ian 18, 2014 10:20 pm

Mi se pare absurd. Nimeni nu se gandeste ca jucatorii au investit timp, sentimente (maybe:-??) si chiar si bani in vechea versiune? -.-" Inteleg ca 30% din jucatoare s-au mutat definitiv pe Arena, dar totusi mai exista si jucatoare care s-au dedicat acestui joc. Ar fi o risipa de timp/bani pentru ele. Cred ca nimanui nu i-ar conveni sa stea o gramada de ani sa voteze, sa castige ceva si apoi KA BUM TZZZ! jocul e mort.
http://static.desktopnexus.com/thumbnai ... mbnail.jpg
Semnatura nu corespunde conform regulamentului ! Te rog sa citesti regulamentul !
fantomella
Membru

Drapelul Naţional:
FinlandFinland

Mesajde Asneidy » Sâm Ian 18, 2014 10:29 pm

Si ma rog ce ar trebuii sa intelegem ? Ca am muncit degeaba stand ore in sir in fata unui calculator / laptop pentru unele podiumuri si pentru a face un nivel mai mare , haine multe ca sa ce ?
Acolo sunt mai multe jucatoare pentru ca toate fetele au inceput de la 0 asa cum a fost si Lady popular original , prima data au fost multe jucatoare , credeti ca daca acum ati face o alta versiune , FA o sa mai fie asa de plin de jucatoare ? Va inselati , pana la urma tot Lady Popular ramane ORIGINAL !
Asneidy
Senior Membru

Drapelul Naţional:
United KingdomUnited Kingdom

Mesajde motanitza » Sâm Ian 18, 2014 10:31 pm

Au fost zile, poate nopti cand jucam, cand ne distram impreuna.... ar trebui inventat o solute care sa multumeasca pe toata lumea.....Asa cum au spus unele am investit sentimente,tehnologia ne ofera orizonturi noi si posibilitati noi...va dati seama unele din putin lor banuti au cumparat diamante,uciderea cu premeditare a papuselelor noastre va fi cel mai bun motiv pentru multe dintre noi sa paraseasca acest joc definitiv, indifferent de versiune....iar cei care vor avea cel mai mult de pierdut vor fi cei care au concept de la bun inceput jocul. Sper totusi in gasirea unei solutii. :)
motanitza
Veteran Membru

Mesajde Rodycute » Sâm Ian 18, 2014 10:33 pm

Sincer mie nu imi convine...Am investit bani si timp in acest joc ca sa ce...sa dispara asa pur si simplu....o decizie prosteasca.
ImagineImagineImagineImagine
Rodycute
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Byka93 » Sâm Ian 18, 2014 10:35 pm

Chiar daca nu prea mai activez pe lady, mai intru sa vad ce face , sa o hranesc si toate cele..mi'ar parea rau daca ar disparea..joc de cativa ani si m-am obisnuit ca odata la 3 zile sa intru :(..
NU vreau sa dispara jocul asta..mai ales aici am cunoscut multa lume de treaba..
Imagine
Byka93
Junior Membru

Drapelul Naţional:
United KingdomUnited Kingdom

Mesajde Fashionkitty » Sâm Ian 18, 2014 10:47 pm

Urasc cand se intampla asta.Adica atunci cand se inchide un joc. Eu imi imaginam ca si peste 5, 10 ani inca o sa ma joc LP :rolleyes: Sunt multe jucatoare care s-au atasat de domnisoarele lor si nu vad de ce LP si FA nu ar putea exista amandoua. Adica colectiile cu haine si evenimentele sunt cam aceleasi nu e ca si cum ar fi 2 jocuri total diferite. Eu sper sa nu se inchida :( E singurul joc online pe care am intrat in fiecare zi de cand mi-am facut contul si am deja 1000 de zile, unele domnisoare au chiar mai mult si ma gandesc ca nu le e tot una daca se inchide jocul sau nu.
Sa nu mai vorbim de prietenii pe care ti faci in joc si toate momentele frumoase, timpul petrecut poate chiar si banii chelutiti...E un joc frumos, chiar daca mai izbucnesc scandaluri din cauza podiumului sau mai sunt probleme cu conturi furate sau persoane care se comporta necivilizat, asta nu ar trebui sa ne influenteze.
Imagine
By Allexys (:
Fashionkitty
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Dyarwen » Sâm Ian 18, 2014 11:06 pm

Mi se pare strigator la cer! Am 3 ani jumate de cand am creat-o pe Dyarwen! Am fost acolo aproape de la inceputul jocului . Nu cred ca au existat mai mult de cateva zile in toata aceasta perioada in care nu am putut intra. Pentru mine nu e doar un joc, am trecut de mult de vremea copilariei ca sa spun ca e doar un joc cu papusi ! E mult mai mult! Am cunoscut persoane speciale cu care am legat reale prietenii si in afara jocului, prietenii care cu unele dintre ele vor exista si daca acest joc va lua sfarsit, dar ideea este ca noi am creat o familie acolo! Eu mi-am facut cont pe FA doar pentru a exista si acolo, activitatea mea principala este pe LP! Nu imi imaginez ca nu am sa mai pot continua aici!
Trebuie facut ceva, trebuie ca cei care au luat aceasta decizie sa vada ceea ce ne dorim si noi!
Refuz sa cred ca Lady Popular v-a muri!!!
Si btw....mai am trofee de castigat :! =))
Imagine
Dyarwen
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde bRunetahc » Sâm Ian 18, 2014 11:28 pm

Fetele,dar sunt servere precum http://ladypopular.it/ unde sunt doar 13 jucatoare online si tot tine jocul deschis si este si arena si lp...(daca iti faci cont pe arena merge sa iti faci si cont de LP )deci la noi atata timp cat sunt destule jucatoare care vor sa joace aici de ce sa-l inchida?!
Imagine
bRunetahc
Senior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde LYLvonLOL » Sâm Ian 18, 2014 11:34 pm

De ce sa se închidă? Ca sa sfasie inimi? Iubesc jocul acesta! FA, ei bine pentru mine nu e decât un joc... LP, e o familie! O familie virtuala cu atatea persoane pe care le iubesc si de la care am mereu de invatat! Am investit bani, sentiment, timp! Nu zic ca nu o iubesc si pe Mary a mea de pe FA, dar Cel, ei bine, ea reprezintă atât de mult pentru mine si pentru mama mea! Ea ne leagă! E ca fetita ei si surioara mea! E un lucru pe care îl impartim!
De ce sa nu se închidă FA? Ca e mai nou? Ca e mai popular deocamdată!?
Nu pot sa spun ca nu am muncit si acolo, dar nu am tras atâta, acolo nu am investit un banut, nu am candidat niciodată, da poate ca am strâns, dar nu se compara cu goana după puncte si dolari de pe LP de pana acum!
Abia am trecut de nivelul 51, cat am strâns! Toate reusitele, hainele! Ce se întâmplă oameni buni!?
Sincer nu cred ca se va închide, mă gândesc ca poate se vor mai sterge din conturile inactive si atunci se vor putea face noi conturi! Eu asa cred! Asa sper....
Imagine

I hate Vioeltta.
LYLvonLOL
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Mesajde Moonlight » Sâm Ian 18, 2014 11:35 pm

Bha oameni buni voi nu sunteti normali la cap?Dure-m-ar capul ca nu va convine voua.Multi avem peste 2 ani de joc.Ca draga Doamne am investit atat in joc ca sa dispara acum? :mad: Si ce-ar trebui sa facem?Sa jucam fashion arena? :mad: Daca nu ii satisface jocul vechi,sa-l modernizeze!Toti banii investiti in joc,orele in sir muncite in fata unui pc,unde se vor duce? :mad: Pur si simplu o parte din jucatori sunt convins ca vor refuza sa joace fashion arena dintre care sunt 100% si eu printre ei.
Imagine
Moonlight
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
IrelandIreland

Mesajde lorry06 » Sâm Ian 18, 2014 11:45 pm

Si uite cum mi s-a stricat ziua.Sunt total de acord cu Angel or demon. De ce sa il inchida?E cea mai usoara solutie?Multe am investit timp, bani, sentimente.E putin? :mad: Nu e deloc corect. :| N-am inteles niciodata de ce atunci cand lucrurile ''imbatrenesc''le aruncam ca si cum ar fi nimic. Majoritatea dintre noi am inceput cu Lp nu arena ! Baza tot startul ramane.Total dezamagita.
Imagine
lorry06
Junior Membru

Mesajde Crystyana » Sâm Ian 18, 2014 11:47 pm

WTF?! Chiar daca mai intru si eu o data pe zi doar sa-mi pun domnisoara la munca, asta nu inseamna ca nu mai imi place. De ce [biiip] sa inchida una dintre versiuni?! Tot ei ies in pierdere daca fac asa ceva. Eu as zice sa fecem o campanie cu numele "STOP inchiderii originalului Lady Popular"! Intram toate intr-o zi pe vechiul si iubitul nostru LadyPopular si trimitem mesaje si comentarii pana la epuizare. Poate ne vad administratorii si iau o hotarare mai buna.
Imagine
i think suicidal people are just angels that want to go home.
Crystyana
Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Următorul

Înapoi la Idei si Sugestii Joc LadyPopular

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator