Ideei propuse in anul 2010

Moderatori: SubAdministratori, Super Moderator Forum, Moderator FORUM

talente

Mesajde peinteesa elena » Dum Ian 02, 2011 5:40 pm

Nu stiu daca ideea a mai fost propusa,am cautat si nu am gasit... pentru inceput as vrea sa reamintesc cat de greu este sa strangi puncte la nivelele mai mari,unde ti se cer o multime de puncte , asa ca am vazut cu totii ca putem mari cu 50% punctele pe care ni le da animalul si cu 15% pc. de la iubit, apartament si coafor,machiaj....Este bine doar ca eu cred ca nu toate fetele isi pot permite un animal...eu propun ca si celelalte pc. de la iubit ,apartament sa creasca cu 50% asa ar fi mai usor :D
Voi ce ziceti? :rolleyes:
Imagine
peinteesa elena
Junior Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Nunta+bebelus pe LadyPopular

Mesajde demi.lovato15 » Dum Ian 02, 2011 9:07 pm

Am deschis acest topik pt ca......................m-am gandit cam la 3000 de zile sa putem sa le casatorim pe fete cu iubitii lor si nunta sa coste cam 10000 de $.Si sa aibe si bebelus sa-i cumparam haine mancare adica ar fi haios nu????Mi-e me-ar palce ca iubitu dupa 200 de zile cam asa sa-ti fie sot sa ai o nunta.Si rochia de mireasa sa nu coste mult cam 5000 de bani
Ultima oară modificat de demi.lovato15 pe Dum Ian 02, 2011 9:16 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
demi.lovato15
Membru

tara

Mesajde daianabieber » Dum Ian 02, 2011 9:46 pm

nu ar fi super daca domnisioarele noastre ar putea sa-si faca pasaport binenteles acesta dupa ce ai trecut de niv 10 si sal putem castiga prin de ex 500 de provocari dupa care domnisioarele sa calatoreasca in alte tari pentru o zi inpreuna cu iubitul :p am putea vizita mall-uri din tara anumita pe care o vizitam sau de ex franta am putea vizita turnul efel si sa primim un cadou ar fii suuper .Deci sunteti PRO sau CONTRA ?? :p :)
[blink]daianabieber in jok[/blink]
daianabieber
Membru

Provocari

Mesajde Aly » Dum Ian 02, 2011 9:46 pm

Am o idee,,nu stiu daca veti fi de acord dar.. Ce ar fii daca aici:

Imagine

sa mai fie adaugat un buton unde sa putem selecta cate provocari vrem sa dam...de exemplu,poate avem nevoie de provocari si gasim o domnisoara si vrem sa ii dam mai multe provocari...sa nu stam sa mai dam provoaca ,provocare..sper ssa ma intelegeti !
Aly
Junior Membru

Butic

Mesajde Alexandreasa » Lun Ian 03, 2011 2:01 pm

ce ati zice ca la butic sa se faca o tombola iar primii 23 de castigatori primesc un animal de companie;ceilalti 33 de castigatori 6 carisme; iar ceilalti 17 un apartament ?
Alexandreasa
Membru

locul 4

Mesajde peinteesa elena » Lun Ian 03, 2011 2:09 pm

Nu stiu daca mai exista un topic asemanator am cautat si nu am gasit. Fetelor ce ar fi daca la podium ar exista un loc 4 ca un fel de mentiune sau premiu de popularitate pentru ca stiu cat de greu e sa ajungi acolo...eu una incec de 3 ori si am ajuns doar pe locu 4 si 6 :mad: asa ca ma gandeam ca sa existe un loc 4 asezat in dreapta jos ,iar premiul sa coste circa 4000$-5000$.
Stiu ca visul tuturor jucatoarelor e sa ajunga pe podium....eu zic ca e un avantaj si pentru administratori....ar atrage mai multa lume in joc si din ce in ce mai multe fete ar cumpara diamante pt.a-si implini visul
Ce ziceti? :D
Imagine
peinteesa elena
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

parfumuri

Mesajde Alexandreasa » Lun Ian 03, 2011 6:35 pm

am o idee care nu se refera la ,, cersit bani'' am decis sa v-o spun si voua: Ce spuneti daca la mall s-ar aduce parfumuri de crescut IQ cu 3-6 sau de crescut sanatatea cu 4-7 sau fericirea?
Alexandreasa
Membru

masca faciala

Mesajde Alexandreasa » Lun Ian 03, 2011 6:55 pm

ce ati spune daca in lady popular la salonul de infrumusetare ti-ai putea face masca faciala?Pro sau Contra? orice parere conteaza :rolleyes:
Alexandreasa
Membru

Dobanda la dolari

Mesajde Nutzi » Mar Ian 04, 2011 1:37 pm

Avand in vedere ca jocul incearca sa imite cat mai bine realitatea (dolari,diamante,pariuri,haine super realiste si moderne, operatii estetice,etc.),ce parere aveti daca la banca din oras s-ar putea depune dolarii din joc si sa obtinem o oarecare dobanda dupa o perioada de timp(ca la o banca reala). Daca domnisoarele pot castiga dolari muncind (8 ore/zi la serviciul din oras-pierzand igiena si energia), de ce sa nu-i poata depune la o banca??? :confused:
Sunt curioasa ce parere aveti despre ideea acesta. Astept comentariile voastre. :) :)
Imagine
Imagine
Nutzi
Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Din dolari in diamante

Mesajde Nutzi » Mar Ian 04, 2011 2:04 pm

Stiti probabil ca diamnatele por fi transformate in dolari(1diamant=90 doalri)
Ei bine...ma gandeam cat de grozav ar fi daca am putea sa transformam dolarii in diamante. Nu ma refer la ceva gen 90 de dolari=1 diamant, dar macar undeva la 300 dolari(sau chiar mai mult daca asa vor administratorii) sa obtinem un diamant, tot ar fi ceva, si am avea o sansa de a cumpara hainutele de la editia limitata si altele care nu pot fi achizitionate decat cu diamante.
Ce parere aveti??
Imagine
Imagine
Nutzi
Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

o zi a basmelor

Mesajde peinteesa elena » Mar Ian 04, 2011 3:08 pm

V-ar placea sa stabilim o data si sa sarbatorim in fiecare an ZIUA POVESTILOR ? Avand in vedere ca avem costume din povesti...ce ar fi daca pe ficare an am avea o zi in care sa ne costumam ca niste personaje din "Frumoasa Adormita" ,"Frumoasa si bestia" ,"Alba ca Zapada " etc.
Stiu ca unora nu le place pentru ca nu castiga nimic dand banii pe costume,dar eu cred ca este frumos sa ne amintim de copilarie si de povestile copilariei...sa intram pentru o zi in lumea basmelor pt.ca stim cu toate cat de mult ne doream sa fim printese cand ni se citeau aceste povesti...
PROPUN CA DATA PENTRU ACEASTA ZI :9 MARTIE , 21 MAI SAU MAI APROAPE 20 IANUARIE
atept parerile voastre :D :o
Imagine
peinteesa elena
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Re: Ideei propuse in anul 2010

Mesajde ThunderStorm » Mar Ian 04, 2011 10:58 pm

Am inchis si mutat ceva topice de la idei si sugestii...pun aici primul mesaj al fiecarui topic...nu stiu ce sa fac si la ora asta nu e nimeni on...
Nu am corectat nimic.le-am lasat asa cum erau decat am pus nr si majuscula la inceputul propozitiei.

1.Ar fi sooper dak la machiaj ar baga sh ceva legat de manichiura,pedichiura....adica sa alegem marimea unghiilor,forma si bineinteles culoarea....ce ziceti???v`ar placea?
2. m-am gandit ca ar trebui sa avem mai multe aminale din care sa alegem...pesti, papagali, canari, sticleti(pasari), animale salbatice si domestice inclusivi caini si pisici si ar fi bne sa ne putem cumpara animale si cu bani...ce ziketi?
3.Cred ca ar fii super sa puteti introduce La sectiunea tatuaje...(Farduri speciale) Emblemele echipelor romanesti sau cel putin cateva embleme cum ar fii Steaua,Dinamo,Rapid,Timisoara,Vaslui etc...Asta este doar o idee stiu ca e cam de baieti...dar m-ar bucura sincer sa pun un Fard special de genul pe fata mea Multumesc este doar o idee stiu ca e greu de facut.. dar speranta moare ultima de aceea exista forum si de aceea ne cereti idei si sugestii..
4.Am cautat si nu mai era un astfel de subiect.Ce ati zice daca intr-o zi,de exemplu.. joia sa iesim cu prietenul la o petrecere in care sa ne intalnim toate.. sau sa iesim la cafenea.Si ne va da fericire.Ce spuneti? Nu este o idee prea reusita..dar totusi am zis sa vad si parerea altcuiva.
5.Am cautat un topic asemanator dar nu am gasit poate exista.As vrea sa propun ca fiecare domnisoara care se afla pe lista cu rating sau are premimun sa primeasca mai multe mesaje daca sunteti de acord spuneti ,,Da,, sau ,,Nu,,
6.Pentru toate fetele de pe lady popular ma gndesc si eu daca domnisoarele noastre sa aiba mai multe dulapui de haine pentru fiecare anotimp si la mai bage haine noii de toamna la moll si poate vot avea o reducere
7.Ar fi dragut daca ar fi si aici ca si pe facebook....faza cu cadourile zilnice...cand trebuie sa alegi unul din trei cadouri....
8.Buna ziua ! am si eu o idee, o propunere : ce-ar fi daca s-ar adauga mai multe hainute si pentru cateii de talie mica ? eu am unul si aproape am toate hainiele, ba chiar unele pe mai multe culori ..... imi cer iertare daca mai exista un topic asemanator/la fel......
daca doriti sa-mi vedeti profilul, numele meu este : beautifull_princess
9.Ce-ar fi daca am putea sa avem copii?adik sa apara acolo unde scrie animal de companie reusite etc si copilul meu bne adica cine vrea sa-si ia copil si sa-l hranim sa-i facem baie ...mie mi-ar placea voua?
10.Buna.. am cautat si nam mai vazut un topic asemanator..ce ar fi dak am putea sa ne ducem la scoala cu domnisoarele... ..sa le cumparam uniforma.. ghiozdan..etc.. si de astea.
iar in calitate de varsta noastra sa se dea si la scoala.D:.. sau la facultate sa liceu.. ..si.. sa o punem sa invete.. si sai creasca iq.. si fericirea....
acolo sa se intalneasca cu alte domnisoare.. si sa se mai puna coafuri pt scoala. .si mai multe.. .
ce spuneti?.. var placea?.:d.
11.Poate au mai fost topice de genul asta dar doresc sa insist. Ce ar fi ca in fiecare sezon sa se adauge niste haine noi? De exemplu in sezonul rece sa se puna alte bluze,alti pantaloni,alte paltoane si asa mai departe. Ar fi mult mai draguts si Domnisoarele ar putea mai usor sa fie in pas cu moda si in acelasi timp cu starea vremii.
Nu ar fi draguts?!
12.Poate laydy popular da o reducere la coafuri ca nu a mai dat de mult si poate baga mai multe ci mai noi
12.Poate s-au mai deschis alte topice pe tema aceasta dar vreau sa insist si mai mult. :]
Asa zisele sloturi care te lasa sa ai doar un numar mic de produse mi se pare de-a dreptul prostesc.
De exemplu acm ca am animal am nevoie de mai multe spatii libere pt. altele si nu am ce sa fac ..
Poate mai sunt putine ape si doresc sa achizitionez una pt. maine , fiindca stiu ca se termina repede.
Si desi vreau sa cumpar apa sau oricare alt produs nu reusesc deoarece cosul "Obiectele mele" este plin cu jucariile pisicii. ;\
Chiar ca nu are nici o logika .. Adk pisica are locul ei si in garderoba..
De ce nu pot sa puna mai multe sloturi pt. cei care detin animale? Sau sa le mute obicetele alt undeva?
Chiar doresc aceasta modificare cat mai curand pt. ca nu e de joaca ..
Sau ce sa ma astept?
Sa cumpar obicete azi .. si maine cand intru .. Ia de unde nu-i ... sau cam asa cv ;\
Nu doresc nici sa-mi dispara lucrurile .. :|
Abimalul sa aiba obiectelele lui acolo in Garderoba langa hainutse ... Nu sa ne incurce ..
Nu ?
13.Ce-ar fi daca am putea sa castigam la jocul ,,razuieste'' diamante?dar sa nu castigam zilnic....doar o data pe saptamana!var place?stiu ca unele domnisoare nu isi permit sa cumpere diamante sau nu vor asa ca mam gandit la un plan prin care ar putea si ele sa stranga diamante pt o rochie sau un animalut:)
14.Si eu cred ca ar fi mai bine cu cate 1-3 diamante pe zi cum spune gandacelu89. In felu asta nu m-as mai supara de nimicul primit de la mistery. Avand in vedere ca multe fete intra cam in fiecare zi la mistery, se intampla chiar sa iei nimic si de 4 ori la rand...Joculetul nou cu diamante ar compensa
15.Pai mie una mi se pare o prostie ca nu te poti desparti de iubit atunci cand iti doresti.E ok sa astepti atunci cand vrei sa te combini cu el dar e o prostie sa nu te poti desparti de el atunci cand vrei. Totusi,sa stai doua saptamani sa completezi un scop ca acesta e aiurea.Voi ce parere aveti?
16.Sunt cateva jocuri care pur si simplu nu isi au rostul...de exemplu prajitura norocoasa care nu iti ofera nici puncte nici bani nici iq...in plus nici macar nu e scris corect textul:''Prietenii sunt cei care incearca sa le utilizati mai putin decat altele'' ce puteti intelege din acest text?alt joc destul de stupid este simon says...care la fel nu are inteles....nici la mister mind nu inteleg scopul....Ar fii cazul sa puneti un joc care sa ofere mai multe sanse la puncte si bani!!!Scopul domnisoarei este de a face multe puncte, bani si e destul de greu cand nici macar nu ai ce sa joci...Va sunt recunoscatoare daca imi puteti raspunde macar la acest mesaj,pentru ca sunt sigura ca mai sunt jucatoare care au aceeasi parere.
17.Ce ar fi daca ne-am intalnii cu iubitul nostru la intalnire si sa ne dea un inel de casatorie apoi sa facem copii va place???
nush daca sunteti de acord cu mn...dar m-am gandit cear fi daca nu ar mai fi voturi cu -
daca cineva te voteaza pt ca ii place domnisoara ta ...te voteaza cu 1,2,3...
daca nui place nu voteaza...eventual da un comm ca nui place nu stiu eu ce ...
asa cu minus...ma duc si yo la fetele cu voturi multe...si dau numai -....ca sa le scada lor rangul
acum ...nu stiu...voi ce credeti?
astept cat mai multe pareri
18.Ce ar fi k la citit si la dus sa putem pune domnisoara mai mult nu numai 15 min..
la baie: 15 min 30 min si 1 ora
la citit:15 min 30 min si 1 ora
var placea.?..
19.Eu una cred ca ra fi mult mai amuzant daca ne-am putea misca, ne-am intalni cu prietenele........ si am face mult mai multe chestii amuzante: sa ne plimbam prin mall, piata, biblioteca Nu v-ar placea?
20.Deci, m-am gandit sa se adauge pe site-ul jocului un buton de Stergere Cont ..celor care nu mai doresc papusele,pentru a merge si jocul mai bine..ce ziceti??
21.Buna.V-ar placea ca domnisoarele noastre sa mearga la liceu?Sa le cumparam uniforma si asa sa acumuleze si IQ?Ar fi frumos.Sa fie si un magazin cu rechizite si sa le cumparam pt scoala.
Astept parerile voastre
sa ne gandim...ce-ar fi sa mai existe un oras ...numai domnisoarele , de ex de la lvl 10 in sus pot merge in el...sau yo stiu...sa fie misiuni in acel oras.....misiuni supimentare pt bani, puncte, IQ...
voi ce spuneti
astept cat mai multe raspunsuri
22.Am facut acest topic pentru a vedea daca sunt suficiente fete care sustin ideea,deoarece e posibil sa avem o mica modificare,atata timp cat suntem multe care ne dorim acest lucru.Speram ca adminul sa fie de acord cu aceasta idee si sa ne sustina!
Din cate am observat pe podium ajung doar acele fete care voteaza,iar chatul acum a ajuns sa fie o alta modalitate de vot: "Vezi ca te-am votat ,voteaza-ma si tu..,..."Da-mi link sa vad daca te-am votat" asta vezi zilnic pe chat,de sute de mii de ori pe zi..Haide-ti sa renuntam sa dam atatea voturi ...atata pierdere de timp,fara rost,atator fetele care nu merita...Hai sa spunem fiecare cate o idee pentru podium,ce se poate adauga pentru ca toate sa putem candida...fara sa fie nevoie sa votam fara rost,fara pile..si cat se poate de corect..Sa fie cat mai greu,voturile sa aibe un procent de 30% si 70% cealalta proba!...asa am putea avea fiecare un drept...Sper ca intr-un final sa fim mandre de un podium,sa putem invata,sa ne inspiram si sa avem tinute cat mai bune pe zi ce trece...nu sa vedem zilnic un curcubeu si o nebunie !
Sper ca va fi luat in considerare acest topic si vor fi cat mai multe idei pentru macar inca o proba!
ThunderStorm
Forum Administrator
Forum Administrator
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Anterior

Înapoi la Idei si Sugestii Joc LadyPopular

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator