Ideei propuse in anul 2010

Moderatori: SubAdministratori, Moderator FORUM, Super Moderator Forum

Ideei propuse in anul 2010

Mesajde janis » Mie Sep 01, 2010 10:51 pm

Va rugam innainte sa postati o idee noua sa verificati in prealabil daca ideea dumneavoastra se regaseste in ideeile ce urmeaza.

Daca postati fara a verifica pedeapsa pentru acest lucru este suspendarea contului pe forum timp de 7 zile.

Edited by ThunderStorm

Cei 10% de la provocari!?
As vrea sa va impartasesc si voua ideea mea!Poate se va lua in considerare...
Este vorba de acei bani din cei 10% de la provocari...mi se pare o suma destul de mare,de exemplu la o provocare castigata de 750$ se primeste doar 675$...Noi, aici, pierdem bani,nu castiga adversaul acesti bani..ci calculatorul...Deci care e ideea?!
Propun sa se scoata acest 10%!
Sunteti cu "De acord" sau cu "Nu"?!
Imagine
janis
Senior Membru

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Design

Mesajde Louise » Sâm Sep 18, 2010 1:45 pm

Ar fi dragutz sa avem un atelier de design, interior si de fashion, unde putem fabrica haine pe care sa le putem vinde ulterior.
Ultima oară modificat de Louise pe Joi Dec 23, 2010 11:16 pm, modificat 1 dată în total.
http://www.tvequals.com/wp-content/uploads/2010/09/lie-to-me-season3-poster-thumb.jpg
Louise
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Idee pentru a nu mai fi banate pentru comentarii sau status

Mesajde Beatrice22 » Dum Sep 26, 2010 6:27 am

Neatza fetelor!

M-am gandit la ceva pentru a scapa de acest "banat" incontinuu cand va e lumea mai draga...
Eu am vazut la cateva LP status care ar duce la ban daca ar fi raportate si in loc sa apas pe butonul RAPORT m-am gandit sa fac ceva mai constructiv,cum ar fi sa dau un mesaj privat sa le avertizez ca incalca regulamentul si sa schimbe statusul.Pot spune ca am fost oarecum ascultata,consider ca ea a citit acel mesaj intr-un mod prietenos asa cum am sperat si de aceea nu sa revoltat ci pur si simplu si-a schimbat statusul...
Solutia de a scapa de ban este aceea de a fi unite,in loc sa va raportati sa fiti rele,invidioase sau rautacioase gratuit,unele fete pe care voi le raportati nu au nici o vina ca a-ti primit voi ban pentru un comm sau mesaj privat lasat de dinainte de a se aplica regulamentul cu strictete.
O sa ma opresc aici cred ca toate veti intelege mesajul si nu e nevoie sa ma intind inca 10 pagini :p .

Mesajul trimis: "Statusul tau este interzis! poti primi ban daca maine il ai la fel,risti sa fi raportata si sa primesti ban cel putin sase ore CITESTE TE ROG viewtopic.php?f=2&t=217"(nu cred ca am fst dura,voi mai modificati nu e problema, ideea e sa fiti unite si sa intelegeti ca e normal sa avem si noi niste reguli)

Si cu asta am incheiat!!!

Topic deschis pentru pareri si eventual idei mai bune ca aceasta in lupta cu "rapoartele" care duc la ban.
Imagine
Beatrice22
Junior Membru

Drapelul Naţional:
United KingdomUnited Kingdom

Epliare

Mesajde Aly » Vin Oct 01, 2010 8:35 pm

:o :o Nu v-ar place ca domnisoarei sa ii creasca parul pe picioare,pe maini,si noi sa o epilam..sa ne ia de la 25-50- $ si sa ii creasca fericirea...ce ziceti?:)):)
Aly
Junior Membru

Slujba in detaliu.

Mesajde Gaby » Vin Oct 08, 2010 5:58 pm

Buna seara. Imi cer scuze daca mai exista un topic asemanator, dar am cautat si nu mi-a aparut nimik. Eu, si nu cred k numai eu, am o problema cu acele puncte, si m-am gandit la o anumita chestie, este legat de slujbe, sa ne aduk si puncte pe langa bani. Spre exemplu, prima calificare este de bucatar(cofetar) care da 50 $ la opt ore. Ma gandeam in felul urmator: daca tot avem aceasta slujba de ce sa nu facem si mai mult si sa cistigam si niste puncte(valabil pentru toate slujbele). Sa aibe o aplicatie(mini jok) care iti da posibilitatea sa creezi, in functie de imaginatia ta, fel de fel de torturi si sa le decorezi asa cum vrei, iar in functie de complexitatea lucrarii (tortului) sa se primeasca un anumit numar de puncte ( complexitate mare 80-100 pct...complexitate medie 60-80 puncte...complexitate mica 40-60 puncte) si sa faci maxim 3 torturi. A doua slujba este stilist ( iar aici sa poti crea 3 coafuri de diferite complexitati si sa poti lua la fel un numar de puncte. Urmatoarea slujba este consultant de afaceri (secretara), aici se poate face diferite actiuni...faci cafeaua, organizezi scrisorile, raspunzi la telefon...toate aceste actiuni sa le faci pe baza unui mini jok. Jok pe care il joci atunci cand iti trimiti domnisoara la servici.(maxim 3 jocuri). Urmatoare slujba este asistenta....aici ca activitati poti avea, sa administrezi pastile, sa ai grija de pacienti din mai multe saloane si toate contra timp, si in functie de timp sa iei puncte.
Deci ce spuneti? Cum vi se pare? Pro sau contra?
Ultima oară modificat de Gaby pe Vin Oct 08, 2010 6:08 pm, modificat 1 dată în total.
Imagine
Gaby
Junior Membru

Drapelul Naţional:
GermanyGermany

Imbunatatire buton Raporteaza Abuz/comentariu..etc..

Mesajde ThunderStorm » Mie Oct 27, 2010 7:57 am

Sugestia mea este ca scripterii sa introduca o functie butonului Raporteaza abuz, ca dupa o perioada de 24h de ore la un mesaj, comentariu...etc, acesta sa nu mai poata fi utilizat.
Ex;
mesajele din inbox mai vechi de 24h sa nu poata fi raportate...
ThunderStorm
Forum Administrator
Forum Administrator
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

costume populare

Mesajde bubuluina » Vin Oct 29, 2010 10:30 am

ar fi frumos sa avem costume populare ,chiar si din alte tari.as mai vrea rucsacuri micute si mai multe perechi de blugi moderni.macar un sacou deschis.
Orice fapta isi are rasplata ei.
bubuluina
Membru

Imprumut

Mesajde Clemantina » Vin Oct 29, 2010 5:55 pm

Daca am putea imprumuta dolari de la banca?Adica de exemplu daca ar aparea niste haine noi la mall care dupa o perioada de timp sa dispara si noi sa nu la mai putem cumpara?Asa ca mai bine sa ne ducem la banca ca sa facem imprumut si sa decidem cati dolari sa dam pe zi ca sa scapam de datori. :rolleyes:
Clemantina
Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Păpuși reale

Mesajde Muffin » Sâm Oct 30, 2010 3:10 pm

Sinceră să fiu m-am gândit la o chestie care poate a mai fost discutată dar nu am găsit la butonul ”Căutare”.
Sunt între voi care au conturi și pe alte siteuri pe care prefer să nu le menționez pt. a nu face reclamă.
Ce-ar fi dacă s-ar mișca păpușile? De exemplu când îi este foame să fie puțin mohorâtă sau când îi este somn să fie somnoroasă și așa mai departe. Sau să ne lase pe noi să îi setăm starea. Să fie somnoroasă , să râdă , să fie beată sau ce știu eu câte chestii. Ar fi mai amuzant și ar atrage tot mai multe Domnișoare. Sau cum e în acea reclamă de Helloween când i se mișcă ochii. Și asta ar putea să fie ceva.
Ar fi muuult mai drăguțe și mult mai atractive.
Ce ziceți? :>
papușă=lady=domnișoara [pt. cei care nustiu la ce m-am referit]
Imagine
Addu here ! :*
Muffin
Junior Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

muzica

Mesajde stefyzza » Mie Noi 03, 2010 1:12 pm

Ma gandeam ca ar fi dragut sa avem pe fundalul jocului un sunet,o melodie...
stefyzza
Membru

log in

Mesajde Lyly » Joi Noi 04, 2010 10:56 pm

Buna fetelor. Ma gandeam ca ar fi util sa se puna pe pagina principala (cea pe care te loghezi) un buton de genul "remember me" sau "remember id and password". Nu credeti ca ar fi util? Ca sa nu mai scriem de fiecare data cand intram userul si parola, mai ales daca intram de pe calculatorul propriu. De multe ori, cand nu merge jocul, trebuie sa dau refresh la pagina si ma intoarce de zeci de ori pe prima pagina.. si m-am cam saturat sa imi tot scriu userul si parola :) Multumesc!
Lyly
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

FERICIRE :X:X

Mesajde alecssy » Vin Noi 05, 2010 12:58 pm

Am mai deschis un topic asemanator...dar am cautat acum si nu l`am mai gasit...nici pe el meu nici altul asemanator... :D

Ideea mea ar fi urmatoarea:

Daca atunci cand ne despartim de iubit ne scade fericirea....atunci cand avem iubit ea de ce nu poate creste? :D

Ma refer la faptul ca putem ....sa zicem....sa iesim la un suc...[ sau ma roog... ] cu iubitul ..si sa ne creasca fericirea...sau sa petrecem 30 minute / o ora....sau ma rog..cu iubitul...si sa ne creasca fericirea... :)

Ce spuneti ? :D

Sunteti pro sau contra ? :D
Ultima oară modificat de alecssy pe Joi Dec 23, 2010 9:09 pm, modificat de 2 ori în total.
:-j
alecssy
Junior Membru

actualizare pagina Help

Mesajde Lyly » Sâm Noi 06, 2010 1:26 pm

Am observat ca pagina "Help/Ajutor" (http://help.xs-software.com/online/game ... /game.html) a jocului e cam veche. Ar trebuie actualizata pentru a nu mai induce in eroare jocatoarele :) Sunt unele lucruri care sunt scrise acolo si s-au dovedit a fi false. Ca sa fie mai usor, ar putea fiecare jucatoare sa scrie aici neregulile pe care le-a sesizat pe acea pagina.

Incep eu: Informatiile de pe pagina "Sporturile" sunt false. Nu este adevarat ca daca ai costumul de sport vei obtine rezultate mai bune cand faci sport (indiferent daca este vorba de fitness, parc, sau in casa). Am dovedit acest lucru aici: viewtopic.php?f=10&t=1202

Va rog sa mai scrieti si voi aici daca mai gasiti nereguli pe pagina "Help/Ajutor" pentru a nu se mai produce erori :)
Ultima oară modificat de Lyly pe Sâm Noi 06, 2010 2:49 pm, modificat 1 dată în total.
Lyly
Veteran Membru

Drapelul Naţional:
RomaniaRomania

Haine sport

Mesajde Mimozic » Sâm Noi 06, 2010 6:04 pm

Buna,eu m-am gandit ca ar fi frumos sa fie adaugate haine pentru mai multe sporturi .Ex:tenisul,sau...basket.... nu stiu..spun si eu.sunteti PRO sau CONTRA?stiu ca deja avem hainele de fotbal doar ca nu avem suficiente lucruri pentru sport :p
Imagine
Mimozic
Senior Membru

FURT DE CONTURI !!!

Mesajde janis » Mar Noi 09, 2010 12:33 pm

Dragi jucătoare/jucători,
În urma deselor furturi de conturi din ultima perioadă, dorim să vă aducem aminte că nu sunteți obligați/e să dați parola/userul dumneavoastră nimănui, nici în joc nici pe chat, nici chiar pe email. Vă rugam să aveți grijă și să nu dați la dispoziția altor persoane aceste date pentru că asta vă poate aduce și ban. Deasemenea, în caz de furt echipa jocului nu vă poate ajuta să vă recuperați contul.
Succes în joc!
janis
Senior Membru

Următorul

Înapoi la Idei si Sugestii Joc LadyPopular

CINE ESTE ONLINE?

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator